To wydarzy się w Polsce. Czegoś takiego nie było od dawna

79

Jeszcze niedawno pogodowe mapy Polski pokrywał czerwony, a wręcz bordowy kolor, sygnalizujący upały. Teraz jest już znacznie inaczej. Choćby w serwisie ventusky.com dominują jasnozielone i żółte barwy, które są zapowiedzią niższych temperatur.

To wydarzy się w Polsce. Czegoś takiego nie było od dawna
Pogoda na 2 września (Ventusky)

Wszystko wskazuje na to, że z dnia na dzień będzie się robić coraz chłodniej. Prognozy pojawiające się m.in. na ventusky.com wskazują na to, że temperatury nie będą przekraczać choćby 20 stopni Celsjusza.

Chłód odczuwalny jest już 31 sierpnia. Najniższe temperatury notują osoby przebywające w Kotlinie Kłodzkiej i na Podhalu. Zarówno tam, jak i na Suwalszczyźnie czy nad morzem jest około 17-19 st. Celsjusza.

Noc z 31 sierpnia na 1 września ma być bezchmurna i pogodna. Tylko na Pomorzu Gdańskim i Wysoczyźnie Elbląskiej może popadać i zagrzmieć. Poza tym wystąpić mogą mgły ograniczające widzialność do 300 m. Najprawdopodobniej pojawią się one w północnej części kraju.

Pogoda. To będzie zimna noc

Noc ze środy na czwartek ma być bardzo chłodna. Tak niskich temperatur nie notowaliśmy od dawna! - Na Suwalszczyźnie temperatura spadnie w nocy do 6 stopni Celsjusza. W centrum prognozowane są wartości od 9 do 11 stopni. Podobnie ma być na Pomorzu i na zachodzie Polski - powiedział synoptyk IMGW Michał Ogrodnik, cytowany przez radiozet.pl.

Najcieplejsza noc będzie na południu i nad samym morzem. Tam termometry mają wskazać odpowiednio 12 i 14 st. Celsjusza.

Taka aura z przelotnym deszczem na północy kraju, z możliwymi burzami na Pomorzu i chłodnymi nocami utrzyma się do weekendu. Potem pogoda ma się poprawić. Jest szansa, że we wtorek i środę termometry wskażą 25 stopni - podkreślił Ogrodnik.

Możliwe zatem, że już wkrótce znów zrobi się nieco cieplej. Na upały jednak nie ma co liczyć. Już teraz warto przygotować ubrania na chłodniejsze dni.

Zobacz także: Celebryci walczą z inflacją, a Pazurowie łamią prawo przez kabanosy
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić