Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Przegaliński
|

To miała być miłość na całe życie. Kosztowała Polkę ok. 840 tys. zł

32
Podziel się:

- Do 15 lat więzienia grozi 35-letniemu Słowakowi, którego prokuratura oskarżyła o oszustwa na ok. 840 tys. zł. Ofiarą oszusta matrymonialnego padła poznana na portalu randkowym Polka.

To miała być miłość na całe życie. Kosztowała Polkę ok. 840 tys. zł
(WP.PL)

W marcu 2016 roku 41-letnia Polka poznała - za pośrednictwem portalu randkowego - o sześć lat młodszego obywatela Słowacji. Mężczyzna wzbudził jej zaufanie. Zapewniał, że kobieta jest osobą, z którą pragnie spędzić resztę życia. Jednocześnie zdobywał zaufanie jej syna zabierając go na spacery, kupując prezenty oraz zapisując go w pamięci swojego telefonu jako "syn".

Przekonywał także, iż aby zdobyć zaufanie jego rodziny kobieta powinna przekazać mu cały majątek, jaki posiada. Deklarował, że po "sprawdzeniu jej uczuć" własność kobiety zostanie przepisana na jej syna.

Kobieta przeniosła na Słowaka własność położonej pod Łodzią nieruchomości i mieszkania w Łodzi o łącznej wartości ok. 540 tys. zł. W maju 2016 roku para się zaręczyła.

W lipcu oszust otrzymał od swojej wybranki kolejne mieszkanie, które warte było 220 tys. zł, następnie 35 tys. zł i biżuterię wartą 20 tys. zł. Kobieta zaciągnęła kredyt w wysokości 55 tys. zł - na tę sumę romantyczny Słowak również się połakomił.

Otrzeźwienie przyszło za późno

Jesienią ubiegłego roku kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Ustaliła, że mężczyzna, któremu zaufała, bez jej zgody sprzedał mieszkania innej osobie. Powiadomiła o przestępstwie prokuraturę.

Słowak został zatrzymany. Podczas przesłuchania początkowo powiedział, że przekazał kobiecie pieniądze za jedno z mieszkań. Później stwierdził, że pokrzywdzona przeniosła na niego własność wszystkich nieruchomości w imię miłości, całkowicie dobrowolnie.

Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie nadal przebywa. Akt oskarżenia trafił do łódzkiego sądu okręgowego. Zdaniem policji, wszystko wskazuje na to, że z działalności przestępczej podejrzany uczynił stałe źródło dochodu. Grozi mu kara do 15 lat więzienia - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(32)
GB
5 lata temu
Żal tej kobitki za jej naiwność i głupotę ale co się dziwić?Harowała na majątek aż w końcu zorientowała się iż pieniądze to nie wszystko i zaczęła szukać....moim zdaniem nie tam gdzie trzeba,bała się iż zostanie sama z tym wszystkim co jej jednak szczęścia nie dawało,myślała że je kupi a tutaj straciła i to podwójnie,finansowo i duchowo.Zaufanie jak zapałka jest drugi raz jej nie odpalisz,nawet to że gostek posiedzi nie uszczęśliwi ją bo zmarnowała swój czas lokując swoje uczucia na ślepo,Słowak zaś okazał się być niezłym psychologiem skoro potrafił ją tak omamić.
gosc
5 lata temu
ciekawe z kad miała tyle kasy ?
olek_01
5 lata temu
A ja chciałbym taką kobietę poznać - w ramach prezenty nie musiałaby mi oddać całego majątku - wystarczyłoby np 50 k tyś zł i jakieś dofinansowanie do autka coby się nam fajnie jeździło , a odsetkami za te 50 000 dzieliłbym się z zoną ,gdybyśmy się zdecydowali wziąć ślub - i żadnego oszustwa bym nie zrobił - czysty i uczciwy układ bez strat :-)
pete.r
5 lata temu
...Wy nie jesteście złe, wy jesteście tylko bezdennie gupie... jak powiedział... No właśnie, kto to powiedział?
gossc
5 lata temu
te baby a czlowiek podchodzi to sprawy uczciwie to nie racza odpowiedziec
Kwiczał
5 lata temu
Ale za co kara?Przecież sama mu przekazała.
Haha
5 lata temu
Jednak baby są głupsze niż krowy
zz
5 lata temu
Jak by to skomentował Korwin ?
m
5 lata temu
Jak miło usłyszeć żę policja kogoś złapała a nie żę nakradł i do brukseli zwiał.
zas
5 lata temu
Co robiły w tym czasie szare komóreczki - z tego co wyczytałem nie było ich wcale .
LRY
5 lata temu
Jak ktoś kocha to i intercyza przedmałżeńska nie przeszkodzi ślubowi
dolka
5 lata temu
jak taka głupia to wcale mi jej nie żal.głupich nam nie trzeba.
gość
5 lata temu
Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera ;-).
Niku
5 lata temu
Ale gdzie tu przestępstwo? Dobrowolnie przepisała majątek, nikt jej nie zmuszał. Nie rozumiem o co zamieszanie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić