Artykuł Sponsorowany| 

Stres przedślubny - co robić, gdy nas dopadnie?

2

Planowanie ślubu to równie wspaniałe, co stresogenne przeżycie. Wraz z upływającym czasem, gdy wielkimi krokami zbliżasz się do najważniejszego dnia w twoim życiu, rośnie napięcie, a stres dyskretnie przejmuje nad tobą kontrolę. Pojawiają się pytania, czy organizacja uroczystości, której poświęciłaś tak wiele czasu przyniesie zamierzony efekt. Jaka będzie pogoda, czy nie pomylisz słów przysięgi, czy goście będą się dobrze bawili podczas przyjęcia? Jak okiełznać negatywne emocje i powstrzymać narastające w twojej głowie obawy? Dziś podpowiadamy, jak zniwelować ten niepotrzebny lęk.

Stres przedślubny - co robić, gdy nas dopadnie?
(Materiały prasowe)

Stres przed ślubem. Czy można go uniknąć?

Zdecydowanie tak. Wiele zależy od twojego charakteru, nastawienia i podatności na stres. W zależności od predyspozycji, możesz uniknąć lub znacząco ograniczyć przedślubny stres. Jak to zrobić?

• Właściwe nastawienie - tylko od ciebie zależy czy potraktujesz ślub jako niesamowite przeżycie, które chcesz dzielić z bliskimi, czy dzień w którym nie skupiasz się na sobie a na zadowoleniu przybyłych gości. Oczywiście ten ostatni element jest bardzo ważny, ale nie najważniejszy. To twój dzień. Nie zapominaj o tym, że to twoja radość jest tutaj wartością najwyższą.

• Przygotuj się na niego - lepiej zapobiegać, niż zwalczać. Niech praca nad stresem będzie elementem twoich przygotowań weselnych. Z opowieści mam i koleżanek wiesz, że tak ważne wydarzenie zawsze okraszone jest mniejszą lub większą dawką stresu. Skoro już spodziewasz się, co cię czeka, przygotuj się na to, aby ograniczyć do minimum niechciane emocje. Zapytaj znajomych, którzy już mają ten wielki dzień za sobą, jak oni poradzili sobie ze stresem. Skorzystaj z porad psychologa, jakie techniki pozwolą ci ograniczyć przedślubny niepokój. Rynek wydawniczy także ma do zaoferowania wiele pozycji, które będą w tym temacie bardzo pomocne. Naturalnie, samo zgłębianie wiedzy nie wystarczy. Pamiętaj, by kontrolować moment, w którym pojawi się napięcie i wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

• Odpowiednia organizacja - zadbaj o dobrą organizację ślubu i wesela oraz czas, który przeznaczysz na przygotowania. Sporządź listę zadań (z pewnością pomocny będzie Planer ślubny), wyznacz ramy czasowe na ich realizację, uwzględnij ewentualne opóźnienia lub komplikacje. Takie działanie zagwarantuje ci dopięcie weselnych obowiązków na ostatni guzik.

Co zrobić, gdy przedślubny stres się pojawił?

Jeżeli emocje biorą górę, musisz znaleźć najlepszy dla siebie sposób na rozładowanie napięcia. Sport jest doskonałym antidotum na wszelkiego rodzaju niepokój. Dzięki niemu nie tylko pozbędziesz się stresu, ale i zyskasz dobry nastrój. W trakcie intensywnego wysiłku wytwarzają się hormony szczęścia, których podczas przedślubnej gorączki nigdy nie jest za wiele. Systematyczne uprawianie sportu wpływa także na efektywność, zadaniowość i samokontrolę w innych sferach życia. Kolejnym pomysłem na zredukowanie stresu jest podzielenie się swoimi obawami z kimś bliskim. Zatrzymaj się na moment, wyjdź na kawę z przyjaciółką, porozmawiaj z narzeczonym o tym, co najbardziej cię martwi. Wspólnie poradzicie sobie z zaprzątającym ci głowę problemem. A może to odpowiedni czas na relaks? Wielotygodniowe przygotowania do ślubu sprawiają, że zapominasz o chwili na zregenerowanie sił i spędzenie czasu z drugą połówką? Wyjedźcie na wspólny weekend lub odpocznijcie w zaciszu domowego ogniska. Odpowiednie odprężenie pomoże zniwelować niepokój i sprawi, że nabierzesz sił do kolejnych przedślubnych zmagań.

Wielki dzień

No i stało się. W końcu nadszedł. Za chwilę staniesz na ślubnym kobiercu, wypowiesz słowa przysięgi i udasz się na przygotowywane od wielu miesięcy przyjęcie weselne. Oczy wszystkich zgromadzonych gości będą skierowane właśnie na ciebie. Pomyśl o tym, że to twoi bliscy. Przybyli po to, by razem z tobą celebrować twoje szczęście. Wielomiesięczne przygotowania zaowocowały ceremonią i weselem zorganizowanym na miarę twoich marzeń, i to twoje zadowolenie jest tutaj najważniejsze. Na małe niedociągnięcia nikt nie zwraca uwagi, a na nieprzewidziane sytuacje nie masz wpływu. Przewrotnie to właśnie one sprawiają, że śluby i przyjęcia weselne stają się wyjątkowe i zapadają w pamięci par młodych na wiele lat. Wszystko jest kwestią twojego podejścia do sytuacji, których nie planowałaś. Ciesz się tym dniem i nie pozwól, by stres odebrał radość z najważniejszego dnia w twoim życiu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić