Athletic Bilbao triumfuje nad Karabachem Agdam. Polski bramkarz miał trudne zadanie
Karabach Agdam przegrał z Athletic Bilbao 1:3 w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. To pierwsza porażka mistrzów Azerbejdżanu w tych rozgrywkach.
Najważniejsze informacje
- Karabach Agdam uległ Athletic Bilbao 1:3 w meczu Ligi Mistrzów.
- Mimo porażki, drużyna ma na koncie sześć punktów po trzech kolejkach.
- Athletic przerwał dobrą passę Karabachu w tych rozgrywkach.
Mistrzowie Azerbejdżanu, z bramkarzem Mateuszem Kochalskim w składzie, nie zdołali utrzymać przewagi po szybkim golu Leandro Andrade. Spotkanie rozgrywane w Bilbao zakończyło się wynikiem 3:1 na korzyść gospodarzy. Jak podaje PAP, był to emocjonujący pojedynek, w którym obie drużyny miały swoje momenty.
W pierwszych minutach to Karabach Agdam wyszedł na prowadzenie po błędzie obrony Bilbao. Niestety dla gości, gospodarze szybko przejęli inicjatywę i doprowadzili do wyrównania za sprawą Guruzety. Kolejne bramki Athletic padły w drugiej połowie.
#dziejesiewsporcie: Co za trafienie. Oddał strzał z ok. 60 metrów
Kluczowe momenty meczu
Mimo dobrego początku Karabachu, bramkarz Kochalski miał trudne zadanie. Kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą gola. W 70. minucie Robert Navarro efektownie pokonał polskiego golkipera, co przechyliło szalę zwycięstwa na stronę Bilbao.
"Piłkarze Karabachu dzielnie się bronili" - relacjonują wydarzenia z boiska. Energiczne ataki Athletic oraz skuteczność w kluczowych momentach sprawiły, że to oni zakończyli mecz zwycięstwem.
Statystyki spotkania
Karabach po tej przegranej ma na koncie sześć punktów, natomiast Athletic zdobył trzy. Mimo to, mistrzowie Azerbejdżanu wciąż mogą pochwalić się dobrym bilansem w Lidze Mistrzów, wygrywając siedem z dziewięciu ostatnich spotkań, wliczając eliminacje.
Pozostałe mecze tej kolejki zakończyły się różnymi rezultatami. M.in. Galatasaray Stambuł pokonało Bodoe/Glimt 3:1, potwierdzając swoją dobrą formę.