Blamaż Lecha Poznań. Mocny komentarz byłego reprezentanta Polski

8

Lech Poznań skompromitował się w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Mocno postawę mistrza Polski w rozmowie z polsatsport.pl skomentował były reprezentant Polski, Maciej Żurawski.

Lech Poznan odpadł z eliminacji do Ligi Mistrzów (Photo by Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket via Getty Images) (GETTY, SOPA Images)

W pierwszym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów Lech pokonał Karabach 1:0. Bardzo skromna zaliczka mogła nie wystarczyć do awansu, ale niewątpliwie do niego zbliżała.

Kolejny krok w stronę II rundy eliminacji mistrzowie Polski zrobili już na samym początku meczu, zdobywając bramkę już w 20. sekundzie wyjazdowej rywalizacji. Wydawało się, że po takim starcie ekipa z Poznania będzie kontrolować stan dwumeczu.

Niestety, tak się jednak nie stało. Jeszcze przed przerwą Karabach strzelił dwie bramki i doprowadził do remisu w dwumeczu. Po przerwie było jeszcze więcej błędów i jeszcze więcej nerwów. Efekt? W ciągu niespełna 20 minut drugiej połowy rywale zdobyli jeszcze trzy bramki i rozgromili mistrzów Polski aż 5:1.

Generalnie oceniając, Karabach był zespołem zdecydowanie lepszym. Po kolejnych bramkach widać było, że Lech się trochę poddał i nie wiedział, w jaki sposób grać. Wielokrotnie było widać, że brakowało tego szybszego podejścia pod przeciwnika, który tego miejsca miał za dużo. Do tego indywidualne błędy w obronie - skomentował Maciej Żurawski w rozmowie z dziennikarzem polsatsport.pl.

A kiedy dziennikarz zapytał byłego reprezentanta Polski, czy występ Lecha w meczu z Karabachem można nazwać wstydem, Żurawski nie miał większych wątpliwości.

Trochę tak. Tak to wyglądało, że nasza polska drużyna nie potrafiła w żaden sposób odpowiedzieć na wydarzenia boiskowe. Jak przegrywasz 1:5, to już coś znaczy... I przegrywasz z Karabachem - nic nie ujmując tej drużynie, ale to jest pierwsza runda kwalifikacji - zaznaczył były piłkarz.

Lech Poznań może zapomnieć o grze w Lidze Mistrzów, także o grze w Lidze Europy. Mistrzom Polski pozostała rywalizacja o fazę grupową Ligi Konferencji.