VDB|

Co tu się wydarzyło? Spadochroniarz przerwał mecz w polskiej lidze

6

Do niecodziennego zdarzenia doszło podczas spotkania forBet IV ligi grupy warmińsko-mazurskiej. Jedno ze spotkań przerwało... lądowanie spadochroniarza. To zdarzenie pozostanie w pamięci kibiców na długo.

Spadochroniarz ląduje w trakcie meczu (YouTube.com)

Nikt nie mógł spodziewać się, że spotkanie forBet IV ligi grupy warmińsko-mazurskiej pomiędzy Olimpią II Elbląg a Pisą Barczewo będzie na ustach całej Polski. Tak jednak się stało. Tym razem nie chodzi jednak o świetne widowisko sportowe i przepiękne bramki, a o niecodzienne zdarzenie, które miało miejsce w drugiej połowie spotkania.

Mowa tutaj o awaryjnym lądowaniu skoczka latającego w kombinezonie wingsuit. Spadochroniarz musiał awaryjnie lądować i wykorzystał do tego płytę boiska. Tylko, że wówczas trwał tam mecz wcześniej wspomnianych drużyn. Całe zdarzenie zostało uchwycone przez kamery lokalnej telewizji relacjonującej spotkanie.

Co ciekawe, nietypowo do całego zdarzenia podszedł sędzia spotkania, który... przyznał spadochroniarzowi żółtą kartkę. Następnie arbiter porozmawiał z nietypowym gościem. Po chwili służby porządkowe pomogły spadochroniarzowi opuścić murawę. Natomiast później wznowiono spotkanie.

Do zdarzenia doszło w 66. minucie spotkania. Wówczas Olimpia II Elbląg prowadziła już 6:1 z Pisą Barczewo. Jednak jak się okazało, nietypowe przerwanie spotkania negatywnie wpłynęło na koncentrację gospodarzy. Po incydencie ze spadochroniarzem goście zdołali jeszcze strzelić dwie bramki, jednak nie było już mowy o dogonieniu rywali.