Elegancki gest tenisisty wobec Igi Świątek

18

Reprezentantka Polski rozegrała pierwszy mecz w World Tennis League. Po zakończeniu swojego starcia, przyglądała się pojedynkowi Felixa Augera-Aliassime'a, a ten odwdzieczył się eleganckim gestem.

Elegancki gest tenisisty wobec Igi Świątek
Iga Świątek w czasie jednego z treningów (Wikipedia, si.robi)

Iga Świątek przygotowuje się do nowego sezonu, który zbliża się dużymi krokami. W oficjalnym meczu można było ją zobaczyć po raz pierwszy od 7 listopada. Po blisko półtoramiesięcznej przerwie pokazała wysoką formę. Polka zwyciężyła 6:3, 6:4 z Caroliną Garcią z Francji.

Rywalizacja w Dubaju jest nietypowa. 18 uczestników World Tennis League zostało podzielonych na cztery drużyny. Iga Świątek gra w zespole latawców, który w poniedziałek zwyciężył 35:28 z orłami. Na pojedynek drużyn składa się mecz mikstów, singlistek oraz singlistów.

Po zakończeniu meczu Igi Świątek, rozpoczął się decydujący mecz Felixa Augera-Aliassime'a z Nickiem Kyrgiosem. Kanadyjczyk pokonał 7:6, 6:3 Australijczyka, dzięki czemu latawce są na razie najbliżej awansu do finału.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem

Elegancki gest Kanadyjczyka

Drużyny wspierają się w czasie meczów na miarę możliwości. Kompani zasiadają na ławce blisko boiska i tak samo zachowała się Iga Świątek, która trzymała kciuki za zwycięstwo Kanadyjczyka. Impreza jest pokazowa i jest elementem okresu przygotowań do nowego sezonu, ale sportowcy mają nieposkromioną chęć wygrywania.

Po zwycięstwie Felix Auger-Aliassime'a podszedł do mikrofonu. Jednym z jego pierwszych wypowiedzianych zdań było poproszenie publiczności o owację dla Igi Świątek. Nie trzeba było długo czekać na reakcję osób na trybunach Coca Cola Areny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Iga Świątek jest liderką rankingu WTA i zespołu w World Tennis League. Jej wkład w ostatnie zwycięstwo drużyny były minimalnie większy niż Kanadyjczyka, więc wywiązała się dobrze ze swojej roli. Przed nią jeszcze minimum dwa mecze w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić