Huczne świętowanie. Trener poszedł z kibicami do baru

0

Rozgrywki ligi akademickiej cieszą się dużym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych. Jedną z popularniejszych drużyn jest Notre Dame. Koszykarze tej ekipy wyszli ostatnio z kryzysu - przerwali serię siedmiu meczów bez zwycięstwa. Pokonali ekipę z Pittsburgha 88:81. Trener miał zatem powody do świętowania. Złamał też jedną ze swoich zasad, czym zaskarbił sobie jeszcze bardziej sympatię kibiców.

Trener Notre Dame z kibicami (Twitter, CBS Sports)

Mike Brey jest trenerem drużyny Notre Dame od 2000 roku. Wcześniej, na przełomie lat 70. i 80. XX wieku był zawodnikiem, a już jako 23-latek został asystentem szkoleniowca w DeMatha HS. Później pracował jeszcze w Duke i Delaware.

Sezon 2022/2023 jest ostatnim w jego karierze. Już wcześniej - w styczniu - ogłosił, że zamierza przejść na emeryturę po zakończeniu rozgrywek. Dodajmy, że Brey to trener z największą liczbą zwycięstw w historii uczelni Notre Dame.

Przed ostatnim meczem ligowym powiedział dziennikarzom, że nigdy nie postawił stopy w słynnym lokalnym barze o nazwie Linebacker Lounge. Zapowiedział, że zmieni się to po meczu z Pittsburghiem. Brey miał powody do świętowania. Jego podopieczni przerwali serię siedmiu porażek z rzędu. Notre Dame zwyciężyło 88:81.

Trener dotrzymał obietnicy. Wraz z dyrektorem sportowym drużyny Jackiem Swarbrickiem udał się do lokalu, gdzie odbywała się impreza wraz z kibicami. Jeszcze podczas konferencji prasowej zapowiedział, że prosi o przygotowanie koktajlu.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z trenerem w roli głównej. Widać, że świetnie się bawił. Pozwolił sobie nawet na wypicie whisky z kibicami.

Ten sezon nie był udany dla drużyny. Notre Dame legitymują się bilansem 11-19. Ostatni mecz w roli trenera rozegra w sobotę, 4 marca. Jego zespół zmierzy się z Clemson Tigers, które zanotowało tylko 9 porażek w 30 meczach.