|

Kibic rywali wbiegł na murawę. Ten dzień zapamięta na długo

22
Podziel się

Robert Lewandowski zdobył kolejnego gola w środowym spotkaniu Bayern Monachium z Benficą Lizbona, ale uwagę przyciągnęło coś zupełnie innego. Piłkarz spełnił marzenie kibica portugalskiej drużyny, który niespodziewanie wybiegł na murawę. Ten dzień fan Benfiki zapamięta na długo. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Kibic Benfiki otrzymał prezent od Lewandowskiego (Getty Images, 2021 Getty Images)
bEUVvned

W środę Bayern Monachium grał na wyjeździe z Benficą Lizbona. Niemiecka drużyna pokonała Portugalczyków z wynikiem 4:0, a jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski. Polak zwrócił jednak na siebie uwagę światowych mediów z innego powodu.

Kibic wbiegł na murawę. Podbiegł do Lewandowskiego

Po zakończeniu meczu na murawę wbiegł kibic portugalskiej drużyny. Mimo porażki Benfiki mężczyzna chciał poznać czołowego piłkarza drużyny przeciwników i prosić go o przekazanie koszulki. To, co stało się później, zaskoczyło wszystkich.

bEUVvnef

Najpierw "Lewy" oddał kibicowi Benfiki koszulkę, w której grał, po czym przez chwilę z nim porozmawiał, a na koniec postanowił go przytulić. Zdjęcia, na którym widać miłe zachowanie kapitana polskiej reprezentacji, obiegły sieć i wywołały mnóstwo pozytywnych komentarzy.

bEUVvnel

"Niezapomniany prezent"

O zachowaniu Polaka piszą też portugalskie media. "Lewandowski wręczył koszulkę kibicowi Benfiki na boisku" - relacjonuje dziennik "O Jogo". "Kibic wszedł na boisko, otrzymał koszulkę i... uścisk. Niezapomniany prezent" - dodaje portal "noticiasaominuto".

Podobny gest po meczu z FSV Mainz pokazał niedawno Erling Haaland, napastnik Borussii Dortmund.

bEUVvnem

Bawarczycy pokonali Portugalczyków 4:0

Mecz Benfica - Bayern zakończył się zwycięstwem Bawarczyków 4:0. Pierwszą bramkę zdobyli w 70. minucie, a 10 minut później samobójcze trafienie zaliczył Everton. W 82. minucie gola strzelił Robert Lewandowski. W 84. minucie padła czwarta bramka, dzięki trafnemu strzałowi Sane.

Po tym zwycięstwie Bayern Monachium umocnił się na prowadzeniu w tabeli grupy E Ligi Mistrzów z kompletem dziewięciu punktów po trzech meczach i strzelonych 12 bramkach. Pięć z nich było autorstwa Lewandowskiego.