Ich wymarzony dom zaczął znikać pod wodą. Na pomoc ruszyli nowi sąsiedzi

7

Daniele Penney i jej partner Kirk Lovell zachwycili się jednym z domów w Nowej Fundlandii. Gdy dowiedzieli się, że ma zostać wkrótce zburzony, postanowili przenieść go z wyspy. Po drodze budynek zaczął tonąć – na szczęście na pomoc ruszyli miejscowi. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Ich wymarzony dom zaczął znikać pod wodą. Na pomoc ruszyli nowi sąsiedzi
Próbowali przetransportować dom z wyspy na inny stały ląd. Wtedy budynek omal nie zatonął (YouTube, Zenger)

Daniele Penney odkupiła dom od dotychczasowego właściciela. Ani Penney, ani jej partnera nie przerażała wizja skomplikowanej procedury transportu budynku z wyspy, ponieważ w Kanadzie zdarzały się już podobne przypadki.

To był mały, zielony dom w regionie, który kochałam... Rozmawiałam o tym z przyjaciółmi i rodziną. Wszyscy wiedzieli, że moje serce już na zawsze należy do tego domu – relacjonowała Daniele Penney w rozmowie z CBC.

Ich dom omal nie utonął. Nowi sąsiedzi ruszyli na ratunek

Dom został rozebrany tak, by została z niego sama konstrukcja. Na wypadek, gdyby doszło do zalania budynku wodą, w podłodze wywiercono dziury.

Transport domu drogą morską trwał aż osiem godzin. W pewnym momencie coś poszło nie tak, a budynek zaczął nabierać wody. Gdy nowi właściciele zlękli się, że pójdzie na dno, nagle nieopodal zaroiło się od łodzi, które pomogły wydobyć konstrukcję na powierzchnię.

Społeczność zdecydowanie pomogła nam w ocaleniu tego domu – cieszyła się Daniele Penney (CBC).

Na razie Daniele Penney, Kirk Lovell i ich 6-miesięczna córka Harper mieszkają w przyczepie kempingowej. Rodzina wprowadzi się do nowego domu, gdy tylko zakończą jego suszenie oraz remont.

Zobacz także: Zobacz też: Bohaterska postawa kota. Uratował małego chłopca przed pogryzieniem
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić