Mateusz Domański
Mateusz Domański |

Kylian Mbappe usiadł na murawę i się zaczęło. "To nie jest w porządku"

70

Roy Keane ostro skrytykował Kyliana Mbappe za jego zachowanie po tym, jak kapitan reprezentacji Francji w meczu z Austrią (1:0) wrócił na boisko bez zgody sędziego. - Wiem, że zawodnicy mogą popełniać błędy, ale jeśli powrócił do gry, by usiąść na boisku, to zasłużył na żółtą kartkę - powiedział były irlandzki piłkarz.

Mbappe usiadł na murawę i się zaczęło. "To nie jest w porządku" (PAP, GEORGI LICOVSKI)

Kilka minut przed upływem regulaminowego czasu Kylian Mbappe strzelał głową po dośrodkowaniu w pole karne i trafił nosem w bark Kevina Danso. Francuski gwiazdor doznał złamania.

Tymczasem Roy Keane ostro skrytykował Mbappe za to, jak zachował się po odniesieniu urazu. Najpierw doszło do interwencji medycznej, a następnie Kylian powrócił na boisko bez zgody sędziego. Chwilę po tym usiadł na murawie i otrzymał żółtą kartkę.

Po meczu legenda Manchesteru United skrytykowała Mbappe. - Doznał kontuzji, próbował przerwać grę, po czym usiadł na boisku. Nie chcę oglądać takich sytuacji. To nie jest w porządku - powiedział w rozmowie z ITV Sport.

Wiem, że zawodnicy mogą popełniać błędy, ale jeśli powrócił do gry, by usiąść na boisku, to zasłużył na żółtą kartkę. Nie lubię takich sytuacji - zaznaczył irlandzki trener i były piłkarz.

Keane wprost powiedział, że Mbappe zachował się po prostu niewłaściwie.

Kylian Mbappe kontuzjowany. Będzie operacja?

Francuska federacja w specjalnym oświadczeniu podała, że Kylian Mbappe na razie nie przejdzie operacji.

Mbappe wrócił do bazy francuskiej reprezentacji. W najbliższych dniach przejdzie leczenie. Zostanie dla niego wykonana specjalna maska, która ma pozwolić na grę w kolejnych meczach - poinformowano w oficjalnym komunikacie francuskiej federacji, który cytuje "L'Equipe".