"Mówiłem Mamedowi". Szpilka wie, co mogło być przyczyną kontuzji

16

Kontuzją Mameda Chalidowa zakończyła się jego walka z Tomaszem Adamkiem na gali XTB KSW Epic w Gliwicach. Artur Szpilka ma teorię na temat tego, co doprowadziło do kontuzji.

"Mówiłem Mamedowi". Szpilka wie, co mogło być przyczyną kontuzji
Na zdjęciu: Mamed Chalidow i Tomasz Adamek, w kółku Artur Szpilka (Materiały prasowe, Twitter, KSW)

Mnóstwo emocji dostarczyła kibicom sobotnia gala XTB KSW Epic, organizowana w Gliwicach. Wisienką na torcie był pojedynek dwóch legend sportów walki w Polsce - Tomasza Adamka i Mameda Chalidowa. Obaj weszli do klatki, aby rywalizować na zasadach tego pierwszego, czyli w formule pięściarskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To było słabe!". Mocne słowa szefa KSW po gali

Już samo wejście obu do oktagonu wywołało u kibiców ciarki. Adamek tradycyjnie wyszedł przy dźwiękach piosenki "Pamietaj" Funky'ego Polaka, z kolei Chalidow do utworu "Dziwny jest ten świat".

Dwie pierwsze rundy ich pojedynku nie były zbyt ekscytujące. Obaj nie chcieli ryzykować, postawili na badanie rywala. Więcej zaczęło dziać się w trzeciej odsłonie, w której to kibice zobaczyli kilka efektownych wymian. Niestety, kolejnych rund już nie było. Chalidow zgłosił kontuzję ręki i nie był w stanie kontynuować rywalizacji.

Artur Szpilka, który komentował pojedynek Chalidowa z Adamkiem, podejrzewa, że przyczyną urazu mogły być rękawice, które wybrał Mamed.

Mówiłem Mamedowi, żeby nie walczył w Grantach, bo często powodują kontuzje. Lepsze są Rivale - powiedział jeszcze w trakcie transmisji.

Chalidow po zakończeniu starcia nie odnosił się do kwestii rękawic, natomiast przyznał, że najprawdopodobniej czeka go operacja.

Jak leciałem na niego, to jakoś dziwnie odruchowo poczułem prawą ręką nogę. Ale wiadomo, nie specjalnie, byliśmy w klinczu. Natomiast już w drugiej rundzie czułem, że ta ręka mnie boli, ale ona jest już dawno rozwalona i nawet jak w treningu jestem, uderzę, to potrzebuje dwa tygodnie, żeby się zagoiło. To chyba trzeba zoperować w końcu - podsumował.
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić