Ojciec Grzegorza Krychowiaka o przeszłości i krytyce syna. "Tylko rodzić potrafi to zrozumieć"

2

W rozmowie z "Super Expressem" Edward Krychowiak, ojciec Grzegorza, odniósł się do tematu krytyki syna. Wspomniał też o wydarzeniu, które zbudowało to, kim dzisiaj jest reprezentant Polski.

Ojciec Grzegorza Krychowiaka o przeszłości i krytyce syna. "Tylko rodzić potrafi to zrozumieć"
Ojciec Grzegorza Krychowiaka o krytyce syna (PAP, Facebook, PAP)

Grzegorz Krychowiak budzi skrajne emocje wśród polskich kibiców. Defensywny pomocnik przez lata był silnym punktem kadry, ale na dużych turniejach przydarzyły mu się wpadki, które utkwiły w głowie fanów na dobre (jak choćby czerwona karta w pierwszym meczu Euro 2020). Nie wszyscy są zadowoleni z faktu, że Krychowiak najpewniej pojedzie na swoje kolejne mistrzostwa świata.

"Super Express" porozmawiał ostatnio z ojcem piłkarza, Edwardem. Jednym z tematów była właśnie częsta krytyka wobec 32-latka. Edward Krychowiak zapewnia, że zawodnik bardzo dobrze sobie z tym radzi. Pomaga mu w tym fakt, że już w wieku 14 lat wyjechał do Francji i od najmłodszych lat się hartował w dużym świecie.

Tylko rodzice, którzy zetknęli się z taką sytuacją potrafią to zrozumieć. To wzmocniło Grześka - przyznał Edward Krychowiak.

Ojciec piłkarza dostrzega też drugi fakt - geny. Mama Grzegorza jest córką Kowala. Edward jest z kolei byłym żołnierzem zawodowym.

Syna nie jest łatwo złamać. To nie jest przypadek, że przez tyle lat gry w reprezentacji, w których było też wiele dobrych momentów, Grzegorz znosił krytykę, często niesłuszną. Trzeba być twardym - dodał.

Grzegorz Krychowiak jest zawodnikiem klubu z Arabii Saudyjskiej. Aktualnie trwa przerwa w tamtejszych rozgrywkach, dlatego pomocnik przeniósł się do Warszawy, gdzie trenuje z Legią po to, aby być w możliwie najlepszej formie na zbliżających się mistrzostwach świata.

O tym, czy doświadczony piłkarz poleci do Kataru, dowiemy się 10 listopada. Biorąc pod uwagę fakt, że Polska ma problemy na jego pozycji, Grzegorz najprawdopodobniej pojedzie na kolejną wielką imprezę w karierze.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: fani przecierali oczy ze zdumienia. Poznajesz ją?
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić