Pokonała Igę Świątek. Przebyła do tego miejsca bardzo długą drogę

8

Beatriz Haddad-Maia przeszła do historii brazylijskiego tenisa. Ten sezon jest dla niej fenomenalny, a do kolejnej listy sukcesów dopisała pokonanie liderki rankingu, czyli Igi Świątek.

Pokonała Igę Świątek. Przebyła do tego miejsca bardzo długą drogę
Beatriz Haddad Maia (Instagram.com)

To zawsze wielka sprawa, bez względu na to, kto jest numerem 1 na świecie. Dla Beatriz Haddad Mai było to o tyle piękne, że ostatnie tygodnie pokazały, że spokojnie może dołączyć do czołówki. Świetne wyniki na trawie dodały jej pewności.

Sama tenisistka stwierdziła, że to dało jej motywację. - Trawa dała mi to "kliknięcie", po którym poczułam, że mój tenis może i powinien być agresywny. Na tej nawierzchni jest szybko, nie ma czasu na myślenie. Poczułam się silna, uwierzyłam w siłę forhendu i dobry serwis - mówiła podczas konferencji po pokonaniu Igi Świątek.

Tenisistka przeżyła dramat. W lutym 2020 roku wykryto u niej ślady stosowania enobosarmu i ligandrolu, przez co nałożono na nią karę 10-miesięcznego zawieszenia. To sprawiło, że musiała zaczynać od zera.

Musiała wrócić do turniejów ITF. Łapać pojedyncze punkty, liczyć na pomoc organizatorów i dzikie karty. Świadomość, że była w setce, nie pomagała, wręcz przeciwnie, nakładała na nią presję.

Tego czasu nie wspomina dobrze. - Musiała znaleźć trenera, sponsorów, wszystko zorganizować. Po kilku miesiącach byłam w Top 400. A potem stopniowo, do setki, Top 50 - aż do Top 30 i tak dalej. Nie mam już granic - tłumaczyła.

Po raz trzeci w karierze pokonała rywalkę z Top 10. - Czuję się dumna z siebie, zespołu, rodziny i przyjaciół. Po czterech operacjach łatwiej mi się cieszyć z takich sukcesów - podsumowała.

Iga Świątek przed US Open zagra w jeszcze jednym turnieju. W poniedziałek rusza impreza w Cincinnati i tam zaprezentuje się cała czołówka.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić