Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk| 

Pracownicy KSSPR Końskie znaleźli scenariusz debaty? Klub odcina się od doniesień nt. Andrzeja Dudy

44

Emitowana na antenie TVP debata prezydenta Andrzeja Dudy w Końskich wzbudziła wiele kontrowersji. Te były jeszcze większe, gdy media obiegła wiadomość o znalezieniu scenariusza debaty przez pracowników KSSPR Końskie.

Kampania wyborcza Andrzeja Dudy
Kampania wyborcza Andrzeja Dudy (ONS)

W poniedziałek w Końskich odbyła się organizowana przez TVP debata prezydencka, w której udział wziął jedynie Andrzej Duda. Przyjazdu do Końskich odmówił Rafał Trzaskowski, który w tym samym czasie odpowiadał na pytania dziennikarzy w Lesznie.

W debacie Dudy pytania zadawali mieszkańcy Końskich, którzy zgromadzili się na widowni. To zrodziło wiele kontrowersji dotyczących tego, kto był wśród publiczności. W środę "Polityka" zajęła się tą sprawą, opisując, że wśród widzów byli działacze Prawa i Sprawiedliwości. Uwagę zwracał szczególnie poniższy akapit:

Dobre nastroje mogą się zepsuć, jeśli to prawda, że pracownicy KSSPR Końskie, klubu piłki ręcznej rezydującego w hali, znaleźli w poniedziałek pełen scenariusz debaty. Zarówno z pytaniami od widzów, jak i odpowiedziami prezydenta.

Te doniesienia sugerowałyby, że Duda znał pytania, jakie zadadzą mu mieszkańcy Końskich i wiedział, co ma na nie odpowiedzieć. Skontaktowaliśmy się z klubem KSSPR Końskie, by potwierdzić medialne spekulacje.

Andrzej Duda znał pytania przed debatą? Stanowcza odpowiedź

Reakcja naszego rozmówcy była stanowcza. Okazuje się, że te wieści to "bzdura", która nie ma nic wspólnego z prawdą. Klub tej informacji "nie potwierdza i w pełni dementuje".

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Lokale wyborcze otwarte będą w godzinach 7:00 - 21:00. O urząd prezydenta rywalizują Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić