Sędzia został oblany piwem. Natychmiastowa reakcja

4

Podczas meczu trzeciej ligi niemieckiej pomiędzy drużynami uwikłanymi w walkę o utrzymanie, sędzia główny spotkania został oblany piwem. Podjął natychmiastową decyzję co dalej z toczącą się grą.

Sędzia oblany piwem (screen) (YouTube, Sport im Osten)

W niedzielę mecz trzeciej ligi niemieckiej pomiędzy drużynami zagrożonymi spadkiem (Zwickau i Rot-Weiss Essen) przerwano po tym, jak sędzia Nicolas Winter został oblany piwem przez wkurzonego kibica. Powodem niezadowolenia fana był fakt, że sędzia najpierw pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi Zwickau, a później przyznał rzut karny dla drużyny Essen.

W ten sposób Essen tuż przed przerwą doprowadziło do wyrównania (1:1). Mecz - po wspomnianym incydencie - nie został już jednak wznowiony. Niemiecka stacja Magenta Sport TV dokładnie pokazała moment, w którym kibic rzuca piwem w twarz arbitra.

To absolutna katastrofa - powiedział rzecznik zarządu Zwickau. Sprawca został już zidentyfikowany przez klub - dodał.

Warto dodać, że to kolejny taki incydent na stadionach w Europie. W sobotę podobne zdarzenie miało miejsce w lidze holenderskiej - podczas meczu pomiędzy Groningen i NEC Nijmegen. Wówczas mecz wstrzymano po tym, gdy z tłumu został rzucony kubek z piwem, który trafił sędziego asystenta.

W ten sposób zastosowano się do nowych wytycznych, które obowiązują w Holandii. Mówią one, że jeśli zawodnik lub sędzia zostanie uderzony przedmiotem z trybun, mecz ma zostać natychmiast przerwany. Wspomniane spotkanie Groningen-NEC ma zostać dokończone w późniejszym terminie - ale już bez udziału publiczności.