Skazany na 4,5 roku więzienia. W tle udział w napadach

1

Znany czeski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), Jaroslav Jartim, znalazł się w trudnej sytuacji po tym, jak Sąd Okręgowy w Ostrawie skazał go na 4,5 roku pozbawienia wolności.

Skazany na 4,5 roku więzienia. W tle udział w napadach
Na zdjęciu: czeski zawodnik MMA (Instagram, jarda_jartim)

Wyrok ten nie jest jeszcze ostateczny, gdyż Jartim ma prawo do złożenia zażalenia. Cała sprawa związana jest z jego udziałem w zorganizowanych napadach, które miały miejsce w Ostrawie w 2022 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ten gol przejdzie do historii. Trudno uwierzyć, ale piłka... wpadła do siatki

Informacje przekazane przez moravskoslezsky.denik.cz rzucają światło na ciemną stronę tej historii. Jaroslav został uznany winnym udziału w dwóch napadach. Jego motywacja, jak twierdził, była podyktowana chęcią dania lekcji dilerom narkotyków w Ostrawie, którzy celowali swoimi działaniami w nieletnich. Pomimo że jego działania mogły mieć w założeniu szczytny cel, konsekwencje były poważne i nieuniknione.

Sprawa jest o tyle trudniejsza w obronie, że Jartim i inni uczestnicy tych napadów, zabierali bez wahania pieniądze handlarzom narkotyków. Nawet wyrzuty sumienia i przyznanie się do winy nie uchroniły sportowca przed więzieniem. W sumie groziło mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności, ale wyrok okazał się łagodniejszy. Obrońcy Jartima już zapowiedzieli apelację.

31-latek ma bogaty dorobek w swojej karierze sportowej. Stoczył już ponad 20 zawodowych walk, z których 11 zakończyło się wygraną. Jego talent został doceniony nie tylko na lokalnych arenach Oktagon MMA, ale również na międzynarodowej scenie prestiżowych turniejów ONE Championship

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić