Skoki w Wiśle. Tarcia dziennikarzy TVP i TVN. "Sport przegrał z polityką"

74

Przy okazji Pucharu Świata w Wiśle doszło do przepychanki pomiędzy TVP a TVN na temat telewizyjnego "domu" dla tej dyscypliny. Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, opublikował szczery wpis.

Skoki w Wiśle. Tarcia dziennikarzy TVP i TVN. "Sport przegrał z polityką"
Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski PAP/Piotr Nowak (PAP, PAP/Piotr Nowak)

Przed sezonem 2021/22 TVP straciła prawo do transmitowania zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszystko dlatego, że grupa Discovery postanowiła tym razem nie udzielić Telewizji Polskiej sublicencji. Ta decyzja zbiegła się w czasie z burzą wokół "lex TVN" i nie brakuje głosów, że to był główny powód dla Discovery.

Choć od tego momentu minęło już sporo czasu, nadal trwa przepychanka między TVP a TVN wokół skoków. Wydaje się, że Telewizja Polska nie może przeboleć straty praw do dyscypliny, która przez całą zimę rozgrzewa Polaków. Spór nasiliły zawody w Wiśle, które TVP może transmitować ze względu na osobną umowę z Polskim Związkiem Narciarskim.

Przy okazji piątkowych kwalifikacji dziennikarz TVP, Maciej Kurzajewski, wypowiedział się zaczepnie w kierunku konkurencji, mówiąc, że skoki wróciły do domu. Do pieca dołożył dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Domem skoków narciarskich była, jest i będzie Telewizja Polska. Sytuacja z tego sezonu jest tymczasową polityczną fanaberią - napisał w sobotę na Twitterze.

Szkolnikowski wcześniej utrzymywał, że sport w TVP jest apolityczny. Właśnie to wytknął mu na Twitterze menadżer piłkarski, Cezary Kucharski.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dyrektor TVP Sport nie pozostawił tego bez odpowiedzi, ale nie wdawał się w dyskusję. Przyznał szczerze, że przypadek skoków jest pierwszym, kiedy sport przegrał z polityką. Wszystko wskazuje, że to wciąż nie koniec przepychanek między TVP a TVN. Telewizja Polska odczuwa głód skoków na swoich antenach. Świadczą o tym wypowiedzi pracowników, a także fakt, że z Wisły transmitowała nawet treningi.

Zobacz także: Lekarz dosadnie o PŚ w skokach narciarskich. „Powinni odebrać Polsce prawa do takich wydarzeń”
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić