Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
PSW
|

Tajemnicza śmierć. Śledztwo znów będzie wznowione

3
Podziel się:

Włoski kolarz Marco Pantani zmarł ponad 17 lat temu, ale okoliczności jego śmierci nadal nie są jasne. Śledztwo będzie wznowione po raz trzeci.

Tajemnicza śmierć. Śledztwo znów będzie wznowione
Marco Pantani (Wikimedia Commons)

Włoski kolarz Marco Pantani był specjalistą jazdy w górach. W 1998 roku wygrał dwa prestiżowe wyścigi - Tour de France i Giro d’Italia. Rok później jego kariera załamała się. Pantani był podejrzany o stosowanie dopingu i musiał wycofać się z kolejnego Giro d'Italia.

W kolejnych latach próbował wrócić do wielkiego ścigania, ale bezskutecznie. W lutym 2004 roku doszło do tragedii. Pantani został znaleziony martwy w pokoju hotelowym, w nadmorskim kurorcie Rimini.

Pierwotnie stwierdzono, że przyczyną śmierci był obrzęk mózgu i niewydolność mięśnia sercowego. Po dokładnej analizie wysnuto jednak inny wniosek - śmierć miała być spowodowana przedawkowaniem kokainy zażywanej w połączeniu z lekami antydepresyjnymi.

Choć od tego zdarzenia minęło już 17 lat i przeprowadzono dwa śledztwa, to jeszcze nie koniec. Wkrótce śledztwo znów ma zostać wznowione. Rodzina kolarza nadal upiera się, że to było morderstwo.

Według przedstawionej przez najbliższych wersji, Pantani rzekomo wdał się w spór z późniejszym sprawcą, a ten zmusił go do wypicia zabójczego koktajlu. Rodzina kolarza w przeszłości wyszła z podobną tezą, ale drugie śledztwo tego nie potwierdziło. Teraz ma mieć nowe dowody.

Zobacz także: Przejęcie transmisji skoków narciarskich przez TVN. Kogo zabraknie w studiu?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Hali
6 miesięcy temu
Dużo spraw nie wyjaśniono nawet w Watykanie zaginionych dziewcząt!.. Gdzie powinny czuć się bezpiecznie!..Co za czasy🤔
White
6 miesięcy temu
Pantani wielki kolarz. Ma nawet pomnik. Jednak skoro był Włochem i zaciukali go Włosi za długi i niesłowność, to kogo dziwi na świecie, że sprawa niewyjaśniona - brak sprawcy, świadków etc.
pawel -
6 miesięcy temu
a po co ten pośpiech ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić