o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Tokio 2020. Transmisja w Rosji inna niż wszystkie. Od razu zwrócono na to uwagę

Podziel się

Rosyjska państwowa telewizja "Pierwyj Kanal", która transmituje na żywo igrzyska olimpijskie w Tokio, nie pokazała ukraińskich sportowców podczas parady narodów, jaka tradycyjnie miała miejsce na otwarciu imprezy. Chwilę przed pojawieniem się reprezentacji żółto-niebieskich transmisję przerwano i pokazano blok komercyjny.

Tokio 2020. Transmisja w Rosji inna niż wszystkie. Od razu zwrócono na to uwagę
Tokio 2020. Ukraińscy sportowcy na otwarciu igrzysk (PAP/EPA)
bECdpZph

W piątek w Tokio odbyła się uroczystość otwarcia letnich igrzysk olimpijskich 2020. Z powodu pandemii COVID-19 wyglądała ona inaczej niż wszystkie wcześniejsze — bez udziału kibiców i z ograniczoną liczbą sportowców. Podczas transmisji otwarcia w rosyjskiej telewizji "Pierwyj Kanał" doszło do nietypowego zdarzenia.

Stacja, która transmituje wszystkie wydarzenia w ramach letnich igrzysk olimpijskich 2020, nie pokazała wejścia ukraińskich sportowców na stadion podczas parady narodów. Transmisja została przerwana na blok komercyjny tuż przed pojawieniem się na boisku reprezentacji Ugandy — od razu po nich pojawili się Ukraińcy.

bECdpZpj

"Zobowiązania przed reklamodawcami"

Jak poinformowało biuro prasowe rosyjskiego nadawcy państwowego agencję RBK, ta przerwa w transmisji była spowodowana "zobowiązaniami przed reklamodawcami" - parada trwa około dwóch godzin, podczas których kilka razy musi być przerywana na bloki reklamowe.

bECdpZpp

Jak przypomina rosyjski portal sportowy "Championship", nie jest to pierwszy przypadek, kiedy "Pierwyj Kanał" nie pokazał w całości transmisji z udziałem ukraińskich sportowców. Na przykład podczas meczu ćwierćfinałowego Euro 2020, kiedy Ukraina grała przeciwko drużynie Anglii, transmisja została przerwana w chwili, kiedy na stadionie włączono ukraiński hymn.

Mapa Ukrainy bez Krymu

To nie pierwszy incydent na linii Rosja-Ukraina na igrzyskach w Tokio. Wcześniej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zauważyło, że na stronie internetowej igrzysk olimpijskich Krym jest oddzielony od Ukrainy granicą. Zostało to zgłoszone do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

W odpowiedzi MKOl przeprosił i zapewnił, że błąd został naprawiony natychmiast po wykryciu. To z kolei wywołało reakcję w Moskwie. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że "jest to okazja dla naszej ambasady i sportowców do odpowiednich działań i zadawania odpowiednich pytań".

bECdpZpq

Igrzyska potrwają do 8 sierpnia

Igrzyska olimpijskie w Tokio miały się odbyć w 2020 roku, ale z powodu pandemii przesunięto je o rok. Weźmie w nich udział ok. 11 tys. zawodników z ponad 200 krajów, którzy będą rywalizować w 33 dyscyplinach o 339 kompletów medali. Polskę będzie reprezentować 211 sportowców. Największa impreza sportowa świata potrwa do 8 sierpnia.

Zobacz także: Igrzyska olimpijskie w dobie pandemii. Reporterzy wskazują szanse medalowe Polaków
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECdpZpK
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić