Tragedia na zawodach lekkoatletycznych. Nie żyje mężczyzna

4

Bardzo smutne informacje z Holandii. Podczas zawodów na terenie Zamku Geldrop zawodnikowi wyślizgnęła się około 10-kilogramowa kula, która trafiła 65-letniego przechodnia w pobliskim parku. Mężczyzna zginął na miejscu.

Tragedia na zawodach lekkoatletycznych. Nie żyje mężczyzna
Karetka i wpis o wypadku w Holandii (Getty Images, Jose Maria Hernandez / EyeEm)

O tragedii zrobiło się głośno na Twitterze. Również dziennikarze angielskiego "Daily Mail" opisali tragiczne wydarzenia, do jakich doszło podczas zawodów Open Highland Games. Tym razem odbyły się one nie w Szkocji, a w Holandii i nieco różniły się od tradycyjnego rzutu młotem, jaki jest rozgrywany podczas mistrzostw świata, Europy czy igrzysk olimpijskich na stadionach lekkoatletycznych.

Tragedia na zawodach lekkoatletycznych. Nie żyje mężczyzna

Jak poinformowali dziennikarze portalu sport.pl., w zmaganiach w Holandii zawodnicy używali tzw. szkockiego młoteczka rzutowego, czyli około 10-kilogramowej kuli z drewnianym uchwytem. Sprzęt wygląda tak (zdjęcie nr 1):

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Same zasady konkurencji są jednak bardzo podobne do klasycznego rzutu młotem. W kole zawodnicy biorą zamach i zwycięża ten, kto rzuci najdalej. Podczas feralnych zawodów w Holandii jeden ze sportowców poślizgnął się w kole i źle wyrzucił kulę.

10 kg kula przeleciała przez żywopłot i trafiła w 65-letniego mężczyznę, który znajdował się w pobliskim parku. Nie był kibicem, nie obserwował zawodów i nie mógł spodziewać się uderzenia. Wybrał się po prostu na spacer, który zakończył się dla niego tragicznie.

Jak relacjonowali dziennikarze "Daily Mail", na miejscu wypadku pojawił się helikopter ratowniczy. Lekarzom nie udało się jednak uratować 65-latka. Mężczyzna zginął na miejscu, a policja wszczęła dochodzenie, by dokładnie ustalić, jak doszło do tego nieszczęśliwego, tragicznego w skutkach wypadku.

Rywalizację po wypadku natychmiast przerwano. Jak czytamy na sport.pl, sportowiec, który poślizgnął się podczas rzutu był wstrząśnięty niechcący spowodowanym przez siebie wypadkiem. Świadkowie twierdzą, że nie był amatorem.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić