aktualizacja 

Ukraińska mistrzyni nie żyje. Rosjanie zabili ją w trakcie treningu

Rosyjskie ataki po raz kolejny odebrały życie niewinnej osobie. W wyniku ataku rakietowego przeprowadzonego przez siły Władimira Putina na Krzywy Róg zginęła była mistrzyni Ukrainy w tańcu na rurze Daria Kurdel.

Ukraińska mistrzyni nie żyje. Rosjanie zabili ją w trakcie treningu
Daria Kurdel została zamordowana (Instagram)

Bestialstwo wojsk Władimira Putina nie zna granic. Armia Federacji Rosyjskiej nadal przeprowadza ataki na cele cywilne na ternie Ukrainy. W wyniku tych okropnych działań zginęły tysiące Ukraińców. 9 lipca rakiety okupanta spadły na Krzywy Róg, powodując śmierć kolejnych niewinnych osób.

Atak rakietowy na Krzywy Róg był niestety tragiczny w skutkach. Podczas ostrzału dzielnicy Ingulet zginęła Daria Kurdel. 20-letnia mistrzyni w tańcu na rurze trenowała na boisku sportowym ze swoim ojcem. Niestety jeden z pocisków wybuchł niedaleko nich. Ukraińskie media poinformowały, że pierwotnie pomocy udzielano 43-latkowi, który miał widoczne rany. Według świadków zdarzenia młoda Ukrainka nie wyglądała na ranną.

Po uderzeniu rakiety nic nie zapowiadało śmierci Darii Kurdel. Świadkowie opowiedzieli, że zawodniczka była bardzo blada i usiadła na ziemi, opierając się plecami o płot. Przechodnie przed przybyciem karetek pogotowia udzielali poszkodowanym pierwszej pomocy. Po przetransportowaniu ich do szpitala okazało się, że serce i wątroba Darii zostały trafione odłamkami. 20-latka trafiła tam na oddział intensywnej terapii. Pomimo walki lekarzom nie udało się uratować życia zawodniczki. Ojciec przeżył i nadal przebywa w szpitalu po operacji.

Rosjanie zabili mistrzynię

Daria Kurdel zachwycała swoimi umiejętnościami. 20-latka pomimo młodego wieku mogła pochwalić się wieloma sukcesami. W przeszłości wielokrotnie zwyciężała międzynarodowe zawody w tańcu na rurze, a raz została nawet mistrzynią Ukrainy. Na co dzień wraz z matką Dasha prowadziła studio tańca na rurze. Oprócz sportu Ukrainka poświęcała się nauce, studiując prawo na jednym z uniwersytetów.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić