aktualizacja 

Mało jej? Najpierw napisała o Polsce, a teraz "dodała do pieca"

Po obrażeniu Polski Włada Nikołczenko została natychmiastowo wyrzucona z reprezentacji Ukrainy. Tym samym gimnastyczka artystyczna może zapomnieć o występie na igrzyskach olimpijskich 2024 w Paryżu. Po długim milczeniu Ukrainka zamieściła nagranie, do którego dodała wymowne słowa, nawiązujące do ostatniej decyzji federacji.

Mało jej? Najpierw napisała o Polsce, a teraz "dodała do pieca"
Na zdjęciu: Włada Nikołczenko (Getty Images, Franco Romano)

"Zrujnowany nastrój z samego rana. Nienawidzę tego kraju, a zwłaszcza ludzi, którzy tu mieszkają. Jestem tu tylko dlatego, bo zamknęli lotnisko w moich rodzinnych stronach w Ukrainie" - tak o Polsce napisała Włada Nikołczenko. Powód? Frustracja przez to, że spóźniła się na samolot z Warszawy do Dubaju.

Mimo że zawodniczka szybko zrozumiała, co zrobiła i przeprosiła za swoje słowa, Ukraińska Federacja Gimnastyczna od razu wszczęła postępowanie dyscyplinarne. I nie obyło się bez kary.

Władze federacji w pierwszej kolejności przeprosiły Polaków. Następnie, w ciągu kilkudziesięciu godzin poinformowały, że zawodniczka została zawieszona i wyrzucona z reprezentacji Ukrainy. Tym samym gimnastyczka artystyczna nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich 2024 w Paryżu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: co tam się działo! Oprawa godna finału

Decyzja musiała mocno podłamać Nikołczenko, która w ostatnich dniach ograniczyła swoją aktywność w internecie. M.in. postanowiła ustawić swój profil na Instagramie jako prywatny, ale w ostatnim czasie uległo to zmianie.

Postanowiła również dodać wideo, na którym biegnie po plaży. Szczególnie uwagę przykuwa opis, w którym padają wymowne słowa.

"Idę do celu z pełną świadomością i nową siłą. Nikt w życiu nie ma prawa Cię zatrzymać ani wykluczyć. Jeśli temu uległeś wiedz, że nie jesteś gotowy na koniec" - podpisała nagranie Ukrainka, co pokazuje, że odniosła się do decyzji władz federacji.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić