Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Łukasz Michalik
|

Pełno ciał i żadnych śladów. Szalona broń. Odtajniono akta CIA

13
Podziel się:

Tajne służby miewają niecodzienne pomysły. Jak wynika z odtajnionych dokumentów, Centralna Agencja Wywiadowcza wpadła w czasie zimnej wojny na bardzo niecodzienny pomysł. Postanowiła wykorzystać siły natury w roli broni.

Pełno ciał i żadnych śladów. Szalona broń. Odtajniono akta CIA
Amerykanie zamierzali wykorzystać pioruny w roli broni (Getty Images)

Pełno ciał i żadnych śladów działania człowieka – tak w dużym skrócie można podsumować efekt działania broni, nad którą przed laty pracowała CIA. Amerykańska agencja prowadziła bowiem badania nad bojowym wykorzystanie piorunów.

Naturalne wyładowania atmosferyczne mogą być bardzo potężne, ale jak kontrolować tak wielką energię? Amerykanie wpadli na pomysł, że sposobem na okiełznanie piorunów mogłyby zostać bardzo długie, metalowe druciki o mikroskopijnej średnicy.

Broń CIA. Mikroskopijne przewody

Zrzucone z przelatującego na bardzo dużej wysokości samolotu czy nawet – to też rozważano – rakiety, miały w precyzyjny sposób sprowadzać pioruny na określone punkty, a nawet pojedyncze osoby.

Problemem technicznym, którego nie udało się rozwiązać, okazała się możliwość precyzyjnego umieszczania końcówek przewodów tak, aby kierowały wyładowania na konkretne osoby czy obiekty. Ostatecznie pomysł został zarzucony, pozostając jedynie śladem w dokumentach i dowodem, że w dziedzinie wyrządzania ludziom krzywdy wyobraźnia naszego gatunku wydaje się nieograniczona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Tech
KOMENTARZE
(13)
Anna
2 lata temu
To pokazuje tylko jakie sprawy angażują umysły pewnych środowisk amerykańskich.Zabijanie ludzi dla zysków, dochodów, przejmowania obcych terytoriów i panowania nad nimi a także dla prestiżu i własnej satysfakcji.
sony
2 lata temu
Pomysł został zarzucony ale to nie eliminuje problemu jakim są intencje do zabijania ludzi być może w inny bardziej wyrafinowany sposób.Wówczas jest tylko kwestią prowokacji polityczno-militarnej aby te pomysły realizować.
Gość
2 lata temu
Bogowie czy niewidzialne dusze sterują pogodą tak by wyglądało na naturalne
jooo0jjjj!
2 lata temu
W latach 60-70 tych ubiegłego wieku uczono o tym w szkole, ale ci nowinka, ja cie kręcę
lucyper
2 lata temu
kontynuacja dzieła Tesli która dalej się im nie powiodła tylko tesla wiedział jak okiełznać piorun przecież przez to zginą tesla zabili go bo chcieli aby im wyjawil sekret jak okiełznac siłę natury i stworzyć broń militarną ale się nie zgodził i go kropli
Mojzesz1293
2 lata temu
Promień śmierci
ADRIAN
2 lata temu
5G, HARPY i COVIDY mnie nie obchodza. 2020 a dalej technologi brak by powiekszyc penisa. Czekam i czekam i nic sie nie dzieje.
Armitage
2 lata temu
Lepszym rozwiązaniem byłoby użycie lasera gamma. Fotony wysokoenergetyczne jonizuja powietrze, zwiększając jego przewodniosc elektryczną. W kanale stworzonym przez taki laser, prąd chętniej poleci.
Marrs
2 lata temu
Braterska POKOSLDPSLmoc dla Niemców w Auschwitz...
Hgu
2 lata temu
I w ten oto sposób wprowadzili 5G
ddt
2 lata temu
bzdury i tyle
Geronimo
2 lata temu
A HAARP?
nicka 2
2 lata temu
Widać ogarnęli lepsze zabawki
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić