o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Łukasz Michalik
|

Pełno ciał i żadnych śladów. Szalona broń. Odtajniono akta CIA

13
Podziel się

Tajne służby miewają niecodzienne pomysły. Jak wynika z odtajnionych dokumentów, Centralna Agencja Wywiadowcza wpadła w czasie zimnej wojny na bardzo niecodzienny pomysł. Postanowiła wykorzystać siły natury w roli broni.

Pełno ciał i żadnych śladów. Szalona broń. Odtajniono akta CIA
Amerykanie zamierzali wykorzystać pioruny w roli broni (Getty Images)
bEilzGIB

Pełno ciał i żadnych śladów działania człowieka – tak w dużym skrócie można podsumować efekt działania broni, nad którą przed laty pracowała CIA. Amerykańska agencja prowadziła bowiem badania nad bojowym wykorzystanie piorunów.

Naturalne wyładowania atmosferyczne mogą być bardzo potężne, ale jak kontrolować tak wielką energię? Amerykanie wpadli na pomysł, że sposobem na okiełznanie piorunów mogłyby zostać bardzo długie, metalowe druciki o mikroskopijnej średnicy.

bEilzGID

Broń CIA. Mikroskopijne przewody

Zrzucone z przelatującego na bardzo dużej wysokości samolotu czy nawet – to też rozważano – rakiety, miały w precyzyjny sposób sprowadzać pioruny na określone punkty, a nawet pojedyncze osoby.

Problemem technicznym, którego nie udało się rozwiązać, okazała się możliwość precyzyjnego umieszczania końcówek przewodów tak, aby kierowały wyładowania na konkretne osoby czy obiekty. Ostatecznie pomysł został zarzucony, pozostając jedynie śladem w dokumentach i dowodem, że w dziedzinie wyrządzania ludziom krzywdy wyobraźnia naszego gatunku wydaje się nieograniczona.

bEilzGIJ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEilzGJe
Źródło:
WP Tech
KOMENTARZE
(13)
Anna
9 miesięcy temu
To pokazuje tylko jakie sprawy angażują umysły pewnych środowisk amerykańskich.Zabijanie ludzi dla zysków, dochodów, przejmowania obcych terytoriów i panowania nad nimi a także dla prestiżu i własnej satysfakcji.
sony
9 miesięcy temu
Pomysł został zarzucony ale to nie eliminuje problemu jakim są intencje do zabijania ludzi być może w inny bardziej wyrafinowany sposób.Wówczas jest tylko kwestią prowokacji polityczno-militarnej aby te pomysły realizować.
Gość
9 miesięcy temu
Bogowie czy niewidzialne dusze sterują pogodą tak by wyglądało na naturalne
bEilzGJf
jooo0jjjj!
9 miesięcy temu
W latach 60-70 tych ubiegłego wieku uczono o tym w szkole, ale ci nowinka, ja cie kręcę
lucyper
9 miesięcy temu
kontynuacja dzieła Tesli która dalej się im nie powiodła tylko tesla wiedział jak okiełznać piorun przecież przez to zginą tesla zabili go bo chcieli aby im wyjawil sekret jak okiełznac siłę natury i stworzyć broń militarną ale się nie zgodził i go kropli
Mojzesz1293
9 miesięcy temu
Promień śmierci
ADRIAN
9 miesięcy temu
5G, HARPY i COVIDY mnie nie obchodza. 2020 a dalej technologi brak by powiekszyc penisa. Czekam i czekam i nic sie nie dzieje.
Armitage
9 miesięcy temu
Lepszym rozwiązaniem byłoby użycie lasera gamma. Fotony wysokoenergetyczne jonizuja powietrze, zwiększając jego przewodniosc elektryczną. W kanale stworzonym przez taki laser, prąd chętniej poleci.
Marrs
9 miesięcy temu
Braterska POKOSLDPSLmoc dla Niemców w Auschwitz...
Hgu
9 miesięcy temu
I w ten oto sposób wprowadzili 5G
ddt
9 miesięcy temu
bzdury i tyle
Geronimo
9 miesięcy temu
A HAARP?
nicka 2
9 miesięcy temu
Widać ogarnęli lepsze zabawki
bEilzGIX
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić