Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Płacą krocie, by udowodnić, że żyjemy w Matriksie

21

Elon Musk ma być jednym z dwóch amerykańskich miliarderów wierzących, że żyjemy wewnątrz komputerowej symulacji, podobnej do tej z filmu "Matrix" - donosi newyorker.com.

Płacą krocie, by udowodnić, że żyjemy w Matriksie
(Materiały prasowe)

Finansują drogie, tajne projekty, by ktoś w końcu znalazł dowód. Zatrudniają informatyków, pracujących nad udowodnieniem, że światem rządzą komputery lub inna forma sztucznej inteligencji. Dowodem na to, że miliarderzy fundują takie działania, mają być słowa Elona Muska o rozwoju komputerów.

Skoro komputery rozwinęły się w znaczącym tempie tak, że niedługo ich działań nie będziemy w stanie odróżnić od tego, co robią ludzie, to nie jest wykluczone, że już rozwinęły się na tyle, że mogą sterować naszym światem. Szansa, że tak nie jest to jeden do miliarda - powiedział Musk.

Musk nie potwierdził, że opłaca szukanie Matriksa. Jednak powołując się na anonimowego informatora, newyorker.com utrzymuje, że miliony dolarów płyną na ten cel z właśnie z jego konta.

Drugi tajemczy sponsor ma pochodzić z Doliny Krzemowej. Nie ujawniono jednak jego tożsamości.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić