o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Klaudia Stawska
|

Tragiczna śmierć 34-latka. Zaufał Mapom Google

7
Podziel się

Bezgraniczne zaufanie Mapom Google skończyło się tragicznie dla 34-letniego mieszkańca Indii. Mężczyzna, wierząc, że aplikacja dobrze go prowadzi, wjechał na zatopiony most i utonął.

Tragiczna śmierć 34-latka. Zaufał Mapom Google
Mapy Google (Pexels)
bEDrkFqt

Chociaż na co dzień wielu z nas zmaga się z błędnymi wskazówkami nawigacji GPS, to tym razem obdarzenie Map Google zaufaniem miało dramatyczny skutek. O tragedii poinformowały indyjskie media.

34-letni kierowca został pokierowany przez nawigację przez most, który o tej porze roku jest nieprzejezdny. Ani kierowca, ani jego dwójka pasażerów nie miała o tym pojęcia, więc zdecydowali się zaufać Mapom Google i zaryzykować przejazd zatopionym mostem. Niestety ta decyzja kosztowała 34-latka życie. 

Jadąc w kierunku Kalsubai na trekking, zgubili drogę i szukali wskazówek w Mapach Google, kiedy przypadkowo wjechali do wody - poinformowała lokalna policja cytowana przez serwis indianexpress.
bEDrkFqv

Dwóm pasażerom udało się uratować, jednak kierowca nie umiał pływać i utonął. Jak się okazało, problemem był most, który przez 8 miesięcy w roku jest dostępny dla kierowców. Przez pozostałe miesiące jest nieprzejezdny, ponieważ zalewa go woda spuszczana z tamy w porze deszczowej. 

Niestety nie jest to pierwszy przypadek, gdy Mapy Google stały się przyczyną wypadku. Tym razem jednak doszło do strasznej tragedii. Nie wiadomo jednak, dlaczego w zabrakło informacji o tym, że most jest nieprzejezdny, skoro system powinien na bieżąco aktualizować tego typu dane

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDrkFqW
Źródło:
WP Tech
KOMENTARZE
(7)
Niech
8 miesięcy temu
zgadnę... Kierowca miał w dowodzie Mojżesz?
Ale
8 miesięcy temu
o co chodzi? Jest most to się jedzie.
Brawo
8 miesięcy temu
dla nich. Jakby szli, zamiast jechać, na ten trekking, to pewno by wleźli na pole minowe
bEDrkFqX
Artek
8 miesięcy temu
A wystarczyło pomyśleć..
yurtu
8 miesięcy temu
Jak to możliwe, że aplikacja nie zauważyła, że most jest zalany? No, szok!
On45684
8 miesięcy temu
nagroda Darwina dla tego pana!
On45684
8 miesięcy temu
nagroda Darwina dla tego pana!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić