Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

7 milionów kwiatów w jednym miejscu. Tu poczujesz się jak w raju

0

Największy wiosenny ogród Europy ponownie został otwarty dla zwiedzających. W ogrodzie botanicznym Keukenhof, niedaleko Amsterdamu, rozkwita co roku około 7 milionów kwiatów. Jest to jedna z największych atrakcji w Holandii.

7 milionów kwiatów w jednym miejscu. Tu poczujesz się jak w raju
Kwiecień i maj to najlepsze miesiące do odwiedzenia ogrodu botanicznego w Lisse (GETTY, NurPhoto)

Jedną z największych atrakcji w Holandii jest ogród botaniczny Keukenhof w Lisse. Właśnie tam, już od 75 lat, można podziwiać kwitnące na wiosnę tulipany.

W styczniu natomiast w Holandii obchodzony jest Narodowy Dzień Tulipanów, podczas którego około 300 tys. kwiatów jest umieszczanych na placu muzealnym w Amsterdamie. Później odbywają się różne tematyczne festiwale aż do początku wiosny - informuje "RMF24".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W Polsce brakuje ogrodników. "Przerzucają się na uprawę warzyw. Kwiaty będą bardzo drogie"

To najlepszy czas na zwiedzanie

Na obszarze około 32 hektarów, pośród starych drzew, fontann i eksponatów współczesnej sztuki, prezentowanych jest ponad 7 milionów kwiatów. W ogrodzie botanicznym nieopodal Amsterdamu rozkwitają głównie tulipany, ale są także m.in. żonkile, hiacynty i inne kwiaty cebulowe.

Tysiące turystów od kwietnia do połowy maja w pełni cieszą się pięknem kwitnących tulipanów. Na miejscu możemy również wykupić rejs statkiem wokół pól kwiatowych Keukenhof. Ta atrakcja cieszy się ogromną popularnością - przekazuje "RMF24".

W Keukenhof można poczuć się jak w raju. To właśnie tutaj, pomiędzy kwitnącymi, kolorowymi kwiatami, najlepiej wita się wiosnę.

Skąd pochodzą tulipany?

Tulipany pojawiły się w Holandii w XVII wieku. Jest ona nazywana krajem tulipanów, ale mało kto pamięta, skąd naprawdę pochodzą te piękne kwiaty. Okazuje się, że kwiaty te przywędrowały z Turcji.

Tulipany szybko stały się bardzo popularne. Do dzisiaj, są nie tylko ważnym produktem eksportowym, ale i symbolem Holandii. Świadczy o tym fakt, że parkowanie w pobliżu pól tulipanów lub przechodzenie przez nie jest zabronione.

Gdzie w Polsce można znaleźć podobne miejsca? Przede wszystkim w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym. Zwiedzający mogą tam zobaczyć aż 52 tys. tulipanów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić