oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Jak na pielgrzymkę, to tylko all inclusive! Wypoczynek i modlitwa w jednym

18

Pielgrzymki mają wielowiekową tradycję i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wiernych. Wycieczki organizowane są zarówno do krajowych sanktuariów, jak i do zagranicznych miejsc kultu. W trakcie wyjazdu wierni dbają nie tylko o duszę. Mają szanse wypoczywać w hotelach z all inclusive i poleniuchować na plażach. Pielgrzymka nad morze Karaibskie? Dlaczego nie!

Jak na pielgrzymkę, to tylko all inclusive! Wypoczynek i modlitwa w jednym
Tak zmieniają się pielgrzymki! To już nie tylko Fatima, Watykan, czy Ziemia Święta. (Facebook)

Powiedzieć, że pielgrzymki poszły z duchem czasu, to jak nic nie powiedzieć. Portal natemat.pl wskazuje, że dzisiejsze pielgrzymki nie wyglądają już tak, jak jeszcze dwie dekady temu. Wtedy organizowane przez parafie wyjazdy autokarowe do miejsc kultu przyciągały niską ceną. Polscy wierni podróżowali zarówno do krajowych sanktuariów jak Licheń, czy Częstochowa, ale także za granicę do Watykanu, Ziemi Świętej, Lourdes, czy Fatimy. Teraz mają możliwość wyjazdu w miejsca, których powiązania z religią i wiarą nie są aż tak oczywiste.

Katolickie biura podróży, jak i same parafie oferują pielgrzymom kilkudniowy wypoczynek w dość egzotycznych miejscach. Można się wybrać na pielgrzymkę do Meksyku, która obejmuje także wypoczynek nad morzem Karaibskim z noclegiem w hotelu z all inclusive. Podobną możliwość oferują bardziej tradycyjne kierunki pielgrzymkowe. "Pielgrzymka do Medjugorie – połącz modlitwę z wypoczynkiem" - kusi turystów jedno z biur.

W tym roku był problem z Ziemią Świętą. Hitem jest Portugalia. A w przyszłym roku zapewne będzie ogromny nacisk na Rzym i Włochy z okazji Roku Świętego 2025. Będą odpusty i ludzie będą tam jeździć — wskazali pracownicy jednego z biur podróży w rozmowie z natemat.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kierunek ze szczytu rankingów sprzedażowych. "Dobry stosunek ceny do jakości"

Organizatorzy pielgrzymek nie ukrywają, że wymagania wiernych wobec nich sprawiają, że poziom wycieczek do miejsc kultu z roku na rok jest coraz wyższy. Wierni latają na pielgrzymki samolotami i to nie tylko w przypadku podróży międzykontynentalnych.

Chętnych na pielgrzymki all inclusive nie brakuje?

Okazuje się, że chętnych na pielgrzymowanie połączone z wypoczynkiem nie brakuje. Przedstawiciele biur podróży wskazują, że choć znaczna część pielgrzymów to osoby powyżej 50. roku życia, to nie brakuje również młodszych wiernych, którzy z jednej strony chcą pogłębić swoją wiarę, a z drugiej zwiedzić różne zakątki globu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Pielgrzymki są dziś postrzegane w szerszym znaczeniu. Już nie jest tak, że typowo jedzie się do Częstochowy czy Watykanu. Teraz chodzi o święte miejsca na całym świecie — wskazuje portal natemat.pl.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić