Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja

Jak przygotować się na finansowe konsekwencje nieszczęśliwych zdarzeń na wakacjach?

1
Podziel się

Wakacje to czas relaksu i wypoczynku. To wtedy zapominamy o codzienności i zajmujemy się tylko i wyłącznie spełnianiem własnych zachcianek. Wszyscy jednak dobrze wiedzą, że wypadki chodzą po ludziach i warto przygotować się na finansowe konsekwencje, które mogą powodować. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego warto wykupić polisę wakacyjną.

Jak przygotować się na finansowe konsekwencje nieszczęśliwych zdarzeń na wakacjach?
(Materiały prasowe)
bEJLenRx

Artykuł sponsorowany

Wakacyjna polisa, czyli co?

Polisa turystyczna zwana inaczej wakacyjną to produkt, który ma za zadanie zabezpieczenie Twoich finansów podczas zagranicznych wyjazdów. Oznacza to, że mając wykupione ubezpieczenie, nie musisz martwić się chorobą, wypadkiem i innymi niespodziewanymi zdarzeniami. Najlepszą polisę na wakacyjny wyjazd znajdziesz w porównywarce ubezpieczeń turystycznych na https://wakacyjnapolisa.pl/.

Z czego składa się polisa wakacyjna?

Jest kilka elementów, bez których ubezpieczenie turystyczne nie może istnieć. Głównym założeniem tego typu produktu jest bowiem sprawienie, że Twoje bezpieczeństwo finansowe nie zostanie naruszone, w sytuacji, gdy spotka Cię jakieś nieszczęśliwe zdarzenie. Poniżej znajdziesz elementy, na które warto zwrócić uwagę, wykupując polisę.

bEJLenRz

Koszty leczenia

Można śmiało stwierdzić, że jest to fundament ubezpieczenia. Koszty leczenia poza granicami Polski są bardzo wysokie i nawet mała kontuzja lub niegroźna choroba mogą sprawić, że Twój budżet zostanie zrównany z ziemią. Dzięki ubezpieczeniu będziesz mógł korzystać z opieki medycznej bez obaw o finansową ruinę. W związku z koronawirusem przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej koniecznie dowiedz się, czy towarzystwo, które wybrałeś, pomoże Ci w razie zarażenia. Pamiętaj, że sytuacja dynamicznie się rozwija i warto zadbać o to, by nie zostać na lodzie przy ewentualnym zarażeniu koronawirusem.

NNW

Następstwa nieszczęśliwych wypadków bywają bardzo kosztowne. Jeśli wybierasz się na wakacje i planujesz aktywne spędzanie czasu to znak, że NNW koniecznie musi znaleźć się w Twojej polisie. W razie potrzeby otrzymasz od ubezpieczyciela niezbędne środki na leczenie lub rehabilitację.

bEJLenRF

OC

Czasami bywa tak, że niebezpieczne zdarzenie jest spowodowane Twoim działaniem. W takiej sytuacji osoby poszkodowane mogą żądać od Ciebie zadośćuczynienia. Specjalnie na taką okoliczność ubezpieczenia zawierają OC. W razie potrzeby ubezpieczyciel pokryje roszczenia ofiar wypadku pod warunkiem, że spiszesz na miejscu stosowne porozumienie, które sprawi, że sprawa nie będzie musiała być rozpatrywana przez sąd.

Zagubiony lub skradziony bagaż

Lotniska to miejsca (przy okazji poznaj top 5 najdłuższych lotów świata)
, w których bardzo często dochodzi do kradzieży lub zagubienia bagażu. Jeśli i Ciebie spotka ta przykra sytuacja, będziesz mógł ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów. Pamiętaj jednak, że ubezpieczyciel może zażądać rachunków dokumentujących Twoje wydatki.

bEJLenRG

Odwołanie wczasów

Bywa tak, że w ostatniej chwili wakacje zostają odwołane z przeróżnych przyczyn. W takiej sytuacji możesz liczyć na zwrot pieniędzy, które wydałeś. Warunkiem jest tylko to, by odwołanie nie było spowodowane Twoim celowym działaniem.

Ubezpieczaj rodzinę!

Bezpieczeństwo finansowe to nie tylko Twój problem. Przed wyjazdem na wakacje pomyśl również o tym, czy Twoi bliscy również są odpowiednio chronieni. Warto przejrzeć oferty wszystkich największych ubezpieczycieli ze względu na sezonowe promocje. Dla przykładu, w zeszłym roku PZU oferowało darmowe ubezpieczenia dla dzieci, które działało na całym świecie przez 24 godziny na dobę.

bEJLenRH

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenie turystyczne gwarantuje nie tylko spokojny wypoczynek, ale również dba o Twój portfel. Dzięki “dobrze skomponowanej” polisie możesz liczyć na ochronę finansów oraz pomoc w najtrudniejszych sytuacjach, które zdarzają się podczas wakacji. Jeśli masz w planach wakacyjny wyjazd za granicę, koniecznie powinieneś zainteresować się ubezpieczeniem turystycznym dla siebie i rodziny.

Artykuł sponsorowany

bEJLenSa
KOMENTARZE
(1)
Xyz
2 lata temu
Jaki K! Wakacjach ???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić