aktualizacja 

Last minute na długi weekend w listopadzie. Tam jest najtaniej

12

Wielkimi krokami zbliża się listopadowy długi weekend, który jest świetną okazją do naładowania baterii przed zimowymi miesiącami. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są ceny wycieczek i gdzie wypoczniemy najtaniej.

Last minute na długi weekend w listopadzie. Tam jest najtaniej
Malta to świetny kierunek na listopad (Adobe Stock, Niamykina)

11 listopada wypada w tym roku w piątek, więc przed nami trzydniowy długi weekend, który jest okazją do krótkiego wypadu. Jeśli weźmiemy cztery dni urlopu, mamy z kolei do dyspozycji dziewięć dni wolnego, co umożliwia dalszy wyjazd.

Najtańszy kierunek na listopadowy weekend

Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie najtaniej wybierzemy się samolotem z biurem podróży. Kierunek numer jeden jest zaskakujący. Okazuje się, że budżetowo zorganizujemy wypad na Łotwę. Za tygodniowy pobyt w hotelu w Rydze i przelot z Warszawy zapłacimy od 1042 zł. Opcja ze śniadaniami to koszt od 1292 zł.

Stolica Łotwy to miasto pełne kontrastów, którym zachwycał się sam Napoleon. "Wszak to przedmieścia londyńskie!" – powiedział ponoć podczas wizyty w Rydze zauroczony nią Francuz. Największe miasto w kraju słynie ze starówki wpisanej na listę UNESCO, wielu secesyjnych budynków oraz czarnego balsamu.

Listopad pod palmami- najtańsza Malta

Jeśli jednak wolimy cieplejsze kierunki, tutaj numerem jeden jest zdecydowanie Malta. Tygodniowe wczasy z przelotem z różnych polskich lotnisk zarezerwujemy już od 1400 zł.

Malta to wspaniały klimat, turkusowe morze, piaszczyste plaże oraz setki obiektów zabytkowych. Stolica – Valletta – uznawana jest za najbardziej słoneczną miejscowość w Europie. Archipelag jest skalisty, ma urozmaiconą linię brzegową.

Charakterystyczne są klify, które tworzą przepiękne krajobrazy. Mimo to nie brakuje tu piaszczystych plaż, dzięki występowaniu wydm. Punktem obowiązkowym podczas pobytu na Malcie jest wycieczka statkiem do Błękitnej Laguny na Comino. Średnia temperatura w listopadzie 21-22 st. C.

Najtańsze all inclusive na długi weekend

Z kolei fani all inclusive, poza Maltą, która także w tej opcji należy do najtańszych kierunków, do wyboru mają także Turcję. Za tygodniowy wyjazd all inclusive do obu krajów trzeba wydać minimum 2300 zł.

Zobacz także: "Halo Polacy". Chorwację odwiedzają kilka razy w roku. "Bardzo prosto się zakochać"
Autor: IKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić