Sardynia kusi turystów darmowym noclegiem. Muszą spełnić ten warunek

16

Trzy darmowe noclegi na włoskiej wyspie? Taką ofertą kusi turystów jedna z lokalnych fundacji na Sardynii, która zaprasza gości z całego świata. Z bogatej oferty i lokalnych atrakcji mogą jednak skorzystać tylko wybrani. Decydujący okazuje się... wiek podróżnych. I program, który mają dla nich gospodarze.

Sardynia kusi turystów darmowym noclegiem. Muszą spełnić ten warunek
Włosi kuszą darmowym noclegiem na Sardynii (Wikipedia commons)

Sardynia w ostatnim czasie zaskakuje oryginalnymi pomysłami na to jak zwiększyć ruch turystyczny.

Najpierw burmistrz miasteczka San Vero Milis, Luigi Tedeschi ogłosił, że lokalne władze chcą umożliwić amatorom nudyzmu na uwielbianej przez nich plaży Is Benas, organizacje ślubów, teraz zlokalizowana na wyspie fundacja proponuje turystom trzy darmowe noclegi.

Ale okazuje się, że aby móc za darmo spędzić kilka dni na włoskiej wyspie trzeba spełnić dwa warunki. Jednym z nich jest z góry ustalona trasa zwiedzania, na którą pomysłodawcy rekomendują zwiedzanie górniczego szlaku Santa Barbara (Świętej Barbary) położonego na południowym zachodzie Sardynii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rekin bez skóry w wodach Sardynii. Niezwykłe odkrycie naukowców

Cała trasa liczy około 500 kilometrów i prowadzi w głąb lasu. Nie brakuje jednak po drodze widokowych atrakcji jak stanowiska archeologiczne, winnice czy samo nadmorskie wybrzeże.

Na trasie można zwiedzić jaskinię San Giovanni Domusnovas, wydmy Piscinas i wapienny klif Pan di Zucchero. Całość jest podzielono na 30 etapów po około 16 kilometrów każdy, a na jej zwiedzanie osoby chcące skorzystać z bezpłatnych noclegów muszą poświęcić trzy dni.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ale to nie jedyny warunek jaki muszą spełnić osoby chcące skorzystać z niecodziennej oferty. Okazuje się, że organizatorzy akcji będą zaglądać także do metryk. Aby spać za darmo przez trzy dni na urokliwej Sardynii, trzeba mieć mniej niż 35 lat.

Osoby chcące skorzystać z oferty dodatkowo muszą wykupić tzw. karnet turystyczny Fundacji Cammino Minerario di Santa Barbara (CMSB), która jest organizatorem akcji. Jego koszt jest jednak niewielki i wynosi jedynie 5 euro.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić