Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|
aktualizacja

Dotyka kobiet po 40. roku życia. Sygnał, że rak zaatakował serce

4
Podziel się:

Nowotwór serca może rozwijać się w ukryciu lub dawać nieoczywiste objawy, dlatego jest bardzo trudny do zdiagnozowania. Dowiedz się, jakie objawy mogą świadczyć o rozwoju tej rzadkiej i bardzo niebezpiecznej choroby.

Rak serca - rzadki nowotwór częściej atakuje kobiety
Rak serca - rzadki nowotwór częściej atakuje kobiety

Objawy nowotworu serca

Objawy tego rzadko występującego schorzenia zależą od wielkości, umiejscowienia guza i rodzaju zmiany patologicznej. Jeżeli jest to nowotwór łagodny, czyli śluzak, wówczas u pacjenta mogą występować omdlenia, zasłabnięcia, powikłania zatorowe, duszności, gorączka lub podwyższone OB. Śluzak to najczęściej występujący nowotwór serca, pojawiający się zazwyczaj w okolicach lewego przedsionka.

Według badań statycznych ten rodzaj nowotworu serca najczęściej dotyka kobiety w wieku 40-60 lat. Choroba rozwija się bardzo szybko i zdarza się, że nie daje żadnych objawów. Jest to zazwyczaj pojedynczy guz, który może mieć nawet 4 centymetry średnicy. U niektórych pacjentów pojawiają się zatory, zaburzenia rytmu serca oraz niewydolność serca. Chory, który poddał się operacji wycięcia śluzaka, wraca do zdrowia, niestety zdarzają się nawroty choroby.

Nie każdy nowotwór serca ma łagodną postać. Zdarzają się nacieki nowotworowe pochodzące z innych narządów wewnętrznych takich jak płuca lub piersi. Niektóre nowotwory wywodzą się z tkanki mięśniowej serca, co zwiększa ryzyko przerzutów. Wtedy chory może odczuwać ból w klatce piersiowej, niewydolność krążeniowo-oddechowa i zatorowość do prawie każdego narządu.

Typowymi objawami nowotworu serca są: bóle w klatce piersiowej, duszności, nieregularne bicie serca, płytki oddech, zmęczenie, gorączka, zmiany skórne, kołatanie serca, obrzęk na stopach i kostkach, nagły spadek masy ciała oraz kaszel podbarwiony krwią.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Kicia2021
rok temu
Dajcie juz spokuj z tymi rakami. Jaki by czlowiek nie mial objawy to zaraz rak.
Zwykły mąż
rok temu
To nie rak ,tylko klimakterium,pierdzieli się we łbie,szuka się doznań,zero seksu z mężem ,jest chcica na kasztanów i jedzie się do Egiptu,potem rozwód i wreszcie mamy spokój.
Marta
rok temu
Ja jestem zaszczepiona i nadal żyje i jest super co za głupoty
Icek
rok temu
Te same objawy co po zaszczypaniu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić