Artykuł Sponsorowany| 

Dlaczego warto mieć matę do ćwiczeń? 7 powodów!

0

Mata do ćwiczeń to jedno z podstawowych akcesoriów, w które dobrze się zaopatrzyć, jeśli chcemy więcej się ruszać. Proste? Proste! Sprawdź, dlaczego warto mieć ją pod ręką!

Dlaczego warto mieć matę do ćwiczeń? 7 powodów!

Artykuł sponsorowany

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna jest aktywność fizyczna. Obok odpowiedniej diety stanowi jeden z podstawowych elementów, które pozwalają nam utrzymać organizm w zdrowiu i dobrej formie. Aktywność sprawia także, że mamy więcej energii i czujemy się szczęśliwsi! Nawet jeśli nie planujemy profesjonalnego uprawiania sportów i nie jest to nasz ulubiony sposób spędzania wolnego czasu, warto pamiętać o codziennej dawce ruchu.

Tegoroczna pandemia pokazała nam, że warto szukać nowych rozwiązań i możliwości. Kiedy baseny, siłownie i inne miejsca, w których uprawialiśmy sporty, zostały zamknięte, pozostały domowe treningi. Ich niezawodnym elementem jest właśnie mata do ćwiczeń — co najmniej z siedmiu powodów!

1. Jest wszechstronna

Mata przydaje się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym, osobom praktykującym jogę i tym, które wylewają siódme poty na intensywnych treningach siłowych. Stanowi duże udogodnienie podczas treningów w domu i poza nim, bez względu na to, jaki sport lub typ aktywności uprawiamy. Jej uniwersalność jest po prostu praktyczna, a niewielka cena sprawia, że łatwo zaopatrzyć się w nią nawet na samym początku przygody ze sportem.

2. Zapobiega kontuzjom (antypoślizgowa, miękka powierzchnia)

Mata do ćwiczeń jest wykonana ze sztucznego, miękkiego tworzywa, które ma właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu zapobiega kontuzjom, zapewniając nam stabilne oparcie podczas ćwiczeń (nie przesuwa się po podłożu i nawet ćwicząc boso, możemy czuć się na niej pewnie). Miękka powierzchnia ułatwia treningi, zapobiegając otarciom i innym urazom.

3. Zwiększa komfort ćwiczenia

Dla osób, które regularnie ćwiczą, rozłożenie maty jest równoznaczne ze stworzeniem sobie przestrzeni do treningu i przestawieniem się na tryb aktywności. To pomocne rytuały, szczególnie wtedy, gdy nie przepadamy za ruchem i potrzebujemy silnej motywacji. Ponadto mata do ćwiczeń w sklepie Marbo-Sport.pl zapewnia nam komfort w dosłownym znaczeniu: jest miękka, przyjemna w dotyku i nie tak zimna jak podłoga.

4. Jej zakup motywuje do ćwiczeń

Maty do ćwiczeń dostępne w sklepach są po prostu piękne! Ich żywe kolory (czasem także wzory) potrafią zachwycać estetyką. Taki zakup nie jest dużym wydatkiem, a potrafi zmotywować do ćwiczeń — chyba każdy z nas lubi używać nowych nabytków. Warto wykorzystać ten zastrzyk entuzjazmu do rozpoczęcia regularnych treningów.

5. Zajmuje niewiele miejsca

Kiedy nie korzystamy z maty, wystarczy zwinąć ją w rulon i schować w szafie, pod łóżkiem czy w kącie pokoju. Dzięki temu możemy używać jej nawet w małym mieszkaniu lub w kawalerce. Niektóre maty można umieścić w specjalnym pokrowcu, aby nie niszczyły się i wyglądały bardziej estetycznie. Pokrowiec ułatwia także przenoszenie, bo matę można zabrać ze sobą wszędzie!

6. Zapewnia higienę i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń poza domem

Matę możemy zabrać ze sobą np. na zajęcia jogi, klubu fitness lub na siłownię, by w ten sposób uniknąć używania ogólnodostępnego sprzętu. Korzystając z własnych akcesoriów, wiele osób czuje się bardziej komfortowo. Z pewnością jest to bardziej higieniczne rozwiązanie, zwłaszcza teraz, w dobie podwyższonego ryzyka. Po powrocie do domu matę można zdezynfekować, a czyszczenie jej jest banalnie proste.

7. Praktyczna podczas wyjazdów lub wypoczynku w plenerze

Mata może być przydatna nie tylko w trakcie treningów. Świetnie sprawdza się w plenerze, jako podkładka, na której można usiąść (np. na plaży, na trawie), jest także dobrym wyborem na wakacje pod namiotem. Z pewnością przyda się również wówczas, gdy nasi goście zechcą zostać na noc i jedna osoba będzie musiała spać na podłodze. Słowem — warto mieć ją w domu, bo jest praktyczna i niedroga, a przy tym zajmuje niewiele miejsca.

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić