Dziecko rozwiązuje ten test szybko. A czy tobie się w ogóle uda?

60

Rysunek przedstawia mnóstwo kolorowych kwiatów, a wśród nich jest ukryta mała pszczoła. Weź udział w teście na spostrzegawczość i spróbuj ją odnaleźć. Dzieciom zauważenie owada na obrazku zajmuje tylko chwilę. A ty jak sobie poradzisz?

Test: znajdź pszczołę
Test: znajdź pszczołę

Test na spostrzegawczość dla dzieci i dorosłych

W naszych czasach wszędzie obecna jest telewizja, radio i internet. Żyjemy w ciągłym biegu, otoczeni zewsząd reklamami i informacjami z całego świata. Co chwilę zaglądamy do mediów społecznościowych i nie wyobrażamy sobie chwili bez smartfona, internetu i życia bez ulubionych aplikacji.

Z jednej strony to dobrze, że możemy ułatwić sobie życie i w mgnieniu oka pozyskać potrzebne nam informacje. Niestety sprawia to, że wszystko traktujemy jako całość i rzadko zwracamy uwagę na szczegóły. Nadmiar bodźców zewnętrznych w jakimś stopniu upośledza naszą wyobraźnię.

Dzieci nie śledzą takiej liczby newsów, co dorośli i wybierają rzeczy, które najbardziej je interesują. Dlatego oddzielają istotne dla nich informacje od tych mniej ważnych, dzięki czemu bardziej zwracają uwagę na szczegóły i są bardziej kreatywne. Żeby sprawdzić, czy to prawda, warto sięgnąć po jeden z testów na wyobraźnię.

Oto obrazek, na którym widać dziesiątki kolorowych kwiatów, a gdzieś pośród nich znajduje się pszczoła. Jest to test na spostrzegawczość przygotowany przez firmę Swift Direct Blinds. Jego twórcy są przekonani, że nikt nie zauważy pszczoły szybciej niż w 8 sekund. Poza tym osoby dorosłe, które próbowały rozwiązać zadanie, twierdzą, że dzieci robią to zdecydowanie szybciej.

Sprawdź swoją spostrzegawczość i znajdź pszczołę na kolorowej łące. Nawet jeśli zajmie ci to dużo czasu, nie poddawaj się, bo pszczoła na pewno tam jest. Teraz obejrzyj drugi rysunek i zobacz, czy tam właśnie znajduje się owad.

Następnie pokaż ilustrację swojemu dziecku i przekonaj się, kto szybciej poradził sobie z tym testem.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić