Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|

Gdy pojawia się na skórze, uważaj. Może ostrzegać o raku, chorej wątrobie

2
Podziel się

Przyczyną powstawania siniaków może być stłuczenie powodujące pęknięcie naczyń krwionośnych. Fioletowe zabarwienie skóry może być również objawem choroby. Dowiedz się, o jakich schorzeniach mogą świadczyć zasinienia na skórze.

Siniaki mogą być objawem
Siniaki mogą być objawem
bEEDPiEl

Siniaki mogą być objawem choroby

Siniaki mogą się pojawić przy hemofilii. U osób cierpiących na tę chorobę, występuje obniżona krzepliwość krwi, która powoduje rozległe zmiany na skórze pojawiające się nawet na skutek lekkiego uderzenia.

bEEDPiEn

Siniakom może towarzyszyć również intensywne krwawienie spowodowane lekkim skaleczeniem i regularne wycieki krwi z nosa. W niektórych przypadkach krew pojawia się także w moczu.

Anemia to choroba, która w początkowym stadium nie daje jednoznacznych objawów. Zazwyczaj pacjent chorujący na anemię ma bladą i suchą skórę, nie ma apetytu i jest ciągle zmęczony. Te objawy występujące jednocześnie mogą oznaczać niedobór żelaza lub witaminy B12 organizmie. Deficyt tych odżywczych elementów może powodować pojawianie się siniaków. Jest to spowodowane spadkiem poziomu czerwonych krwinek, płytek krwi i hemoglobiny. Przez to naczynia krwionośne stają się kruche i pojawiają się siniaki.

Siniaki mogą być początkowym objawem niewydolności nerek, która powoduje zaburzenie krzepliwości krwi. Innymi symptomami chorych nerek jest blada skóra, przewlekłe zmęczenie, bóle brzucha i krwawienie z nosa.

bEEDPiEt

Siniaki i obrzęki na kończynach dolnych mogą też oznaczać złą kondycję zdrowotną naszej wątroby.

Kolejną chorobą, która przyczynia się do pojawienia się siniaków, jest białaczka. Wybroczyny i liczne siniakami które występują bez wyraźnej przyczyny mogą oznaczać rozwój tego nowotworu złośliwego. Przy białaczce poza siniakami pojawiają się również bóle kości i stawów, gorączka i osłabienie organizmu.

bEEDPiEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Olaalala
2 miesiące temu
"Wybroczyny i liczne siniakami które występują...." KGG że tak zażartuję redaktorze....napisz to po polsku jak potrafisz oczywiście....
Marek
2 miesiące temu
jak watroba to dla mnie biotad plus poczytaj sobie na alleg
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić