aktualizacja 

Pij ją po przebudzeniu. Od razu odczujesz pierwsze efekty

144

Nasze ciało składa się w ok. 70 procentach z wody, dlatego jej odpowiednia podaż jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Dowiedz się, dlaczego warto pić wodę na pusty żołądek.

Pij ją po przebudzeniu. Od razu odczujesz pierwsze efekty
(Pixabay)

Nie tylko Japonki zachwalają sobie picie wody tuż po przebudzeniu. Wiele gwiazd Hollywood od lat nie rozpoczyna dnia bez szklanki wody, np. z dodatkiem cytryny. Okazuje się, że takie rytuały zapewniają zdrowy i promienny wygląd.

Woda wypita na czczo pomaga oczyścić ciało z toksyn. To jeden z najlepszych płynów detoksykujących. Woda pomoże zneutralizować szkodliwe działanie alkoholu oraz pozbędzie się problemów trawiennych, które mogą pojawić się po ciężkostrawnym posiłku, takich jak zgaga czy niestrawność.

Dodatkowo woda usprawnia metabolizm. Pita na pusty żołądek przyspiesza przemianę materii przynajmniej o 24 proc., jak również oczyszcza jelito grube z zalegających resztek pokarmowych. Zmniejsza ryzyko zaparć.

Dietetycy podkreślają też, że kilka szklanek wody wypitych o poranku pomaga ‘’oszukać’ głód" i zapewnia uczucie sytości w ciągu dnia. Gdy w naszym organizmie brakuje wody, na naszej twarzy szybciej pojawiają się zmarszczki. Woda odżywia skórę, nawilża ją, zwiększa przepływ krwi, przez co cera staje się bardziej promienna i napięta. Picie na czczo wody sprawia też, że nasze włosy stają się bardziej odżywione i mniej łamliwe. Poza tym wspomaga prawidłową pracę układu krwionośnego i limfatycznego.

Aby jednak móc w pełni korzystać z właściwości zdrowotnych wody wypitej o poranku, eksperci zalecają, by na 45 minut przed pierwszym posiłkiem wypić kilka szklanek tego życiodajnego napoju. Pierwsze efekty wodnej kuracji zauważymy już po 30 dniach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić