Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MKK
|

Pojawia się, gdy zbliża się zawał. Objaw, który łatwo zlekceważyć

4
Podziel się

Nieświeży oddech to problem wielu osób. Nie należy go lekceważyć, ponieważ może być objawem zbliżającego się zawału serca. Naukowcy nie mają wątpliwości, nasz organizm to perfekcyjnie działająca maszyna i wszystko jest ze sobą powiązane.

Pojawia się, gdy zbliża się zawał. Objaw, który łatwo zlekceważyć
(Getty Images)
bEUCNpPF

Nieświeży oddech a zawał

Atak serca uderza niespodziewanie, jednak wcześniej możemy zaobserwować u siebie znaki ostrzegawcze. Mało kto wie, że jest nim brzydki zapach wydobywający się z ust. Ostatnio badacze medyczni i stomatolodzy sprawdzili związek między problemami zdrowotnymi jamy ustnej a chorobami serca.

Brzydki oddech może być wywoływany przez wiele czynników, między innymi próchnicę lub zapalenie dziąseł. Gdy ząb nie jest leczony, zakażenie postępuje i rozprzestrzenia się na okoliczne tkanki wokół zęba. Konsekwencjami są przewlekłe zmiany zapalne. Następnie mikroby z miejsca infekcji poprzez krwiobieg docierają do wszystkich organów, w tym serca.

bEUCNpPH

Regularne wizyty u dentysty

Układ odpornościowy atakuje bakterie, które osadzają się na ścianach żył, wówczas powstaje tzw. blaszka miażdżycowa. Wtedy może dojść do sytuacji, że zablokuje ona ujście naczynia krwionośnego, czego efekt bywa tragiczny – zawał mięśnia sercowego.

Badania opublikowane w "American Journal of Preventative Medicine" ujawniają, że osoby regularnie korzystające z opieki dentystycznej, są mniej narażone na rozwój chorób serca, które mogą prowadzić do śmiertelnych zawałów.

bEUCNpPN

Jeśli zauważysz u siebie nieświeży oddech, udaj się do dentysty. Prawdopodobnie szybko pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu i unikniesz przykrych konsekwencji. Warto też przy okazji wykonać rutynowe badania, aby upewnić się, że to nie cichy objaw innych dolegliwości.

Zobacz też: Pasta z pomysłem na.. zupę ogórkową

bEUCNpQi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
ratownikmed
11 miesięcy temu
zawal ????????/ chyba KOVID21 !!!!!!!!!!!! zawał, rak , udar...to juz przeszlość
🦍🦍🦍🦍
11 miesięcy temu
A może to mutujacy wirus kowids 21🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Gość
11 miesięcy temu
Czyżby odkrył to polski profesor medycyny?
bEUCNpQj
apropos
11 miesięcy temu
całe życie byliśmy oszukiwani, ja byłem. Przyczyną bólu i choroby zębów jest tylko cukier. Nie smalec, masło, wieprzowina i tak dalej. Piszą że teraz grozi nam epidemia wenerycznej rzeżączki, COVID-19. Oprócz HIV.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić