Potrzebujesz 2 minut. Ten test osobowości bije rekordy popularności

68

Zdaniem Isabel Briggs Myers oraz Katherine Cook Briggs, które są autorkami testu Myers-Brigg, w skrócie MBTI, z angielskiego Myers-Briggs Type Indicator, możemy wyróżnić 16 typów osobowości. Odpowiedz na 4 proste pytania i dowiedz się, która należy do ciebie.

Potrzebujesz 2 minut. Ten test osobowości bije rekordy popularności
(Getty Images)

Testy na osobowość

Test MBTI nazywany jest testem osobowości, testem przeznaczenia, a jego zrobienie polecane jest przed podjęciem decyzji o wyborze swojej ścieżki kariery. Odpowiedz na 4 pytania. Dodaj do siebie literki przypisane do wybranych przez ciebie odpowiedzi i sprawdź wynik.

Zobacz także: Czy na pewno do siebie pasujecie? Test dla par(https://www.o2.pl/quiz/kobieta/6621545939105921/start)

PYTANIE 1.
Twój tydzień był wyczerpujący, frustrujący i ciągnął się w nieskończoność. Jak chcesz spędzić weekend?
E – Wykonam telefon do moich przyjaciół i dowiem się, jakie mają plany. Słyszałem, że w pobliżu jest nowa restauracja, którą chętnie odwiedzę.
I – Chcę zostać w domu i oglądać ulubione seriale. Najprawdopodobniej, by nikt mi nie przeszkadzał, wyłączę telefon. Wezmę kąpiel i poczytam książkę.

PYTANIE 2.
Który z podanych niżej opisów pasuje najbardziej do ciebie?
S – Dla mnie najważniejsze jest to, co jest tu i teraz. Wolę twarde fakty i lubię zwracać uwagę na szczegóły.
N – Opieram się na swojej intuicji, bo fakty są dla mnie nudne. Uwielbiam marzyć.

PYTANIE 3.
Konkurencja twojej firmy chce cię zrekrutować. Ty jednak się wahasz. Bo chociaż zaproponowano ci wyższe wynagrodzenie, to nie chcesz zostawiać swoich kolegów i w dodatku wiesz, że niedługo w obecnej firmie dostaniesz awans. Jaką decyzję podejmiesz?
F – Podążam za sercem i posłucham impulsu.
T – Zacznę od analizy faktów. Zrobię listę argumentów za i przeciw. Nie jestem osobą, która Podejmuje pochopne decyzje.

PYTANIE 4.
Za dwie godziny odbędzie się ślub twoich przyjaciół. Na jakim etapie są przygotowania?
J – Wszystko było przygotowane na ten dzień już od miesiąca. Teraz dopinam ostatnie sprawy na ostatni guzik.
P – Uwielbiam spontaniczność. I wiem tylko tyle, że będę się bawić znakomicie.

ROZWIĄZWIĄZANIE. JAKI JEST TYP TWOJEJ OSOBOWOŚCI?

ESTJ preferuje porządek wokół siebie. To urodzony menadżer i racjonalista, który stawia na książkową wiedzę, fakty i doświadczenie. Stawia na racjonalną wizję świata. Osoby, które udzieliły takich odpowiedzi są mocno związane z bliskimi, towarzyskie i uczuciowe. Nie mają problemów z nawiązywaniem nowych relacji.

ENTJ to osoby, dla których życie to wieczna rywalizacja i walka. Są typem dowódcy. Potrzebują silnych emocji i ryzyka, a odwaga daje im siłę do podejmowania decyzji, często ryzykownych i niepewnych. Są znani ze swojego pozytywnego myślenia. Potrafią realnie oceniać możliwości swoje oraz innych.

ESFJ to typ nauczyciela. Lubi być w centrum uwagi. Chętnie współpracuje z innymi, zwraca się do ludzi uprzejmie i z troską. Jest chętny do pomocy innym. Potrafi też się też poświęcać. Lubi komplementy i pochwali, ale zazwyczaj działa sam, zamiast szukać pomocy u innych.

ESTP to zdobywca, który za wszelką cenę dąży do celu. Jest zdania, że cel uświęca środki, więc ten typ osobowości nie cofnie się przed niczym. Nie lubi modyfikować swoich planów i nie zna pojęcia kompromisu.

ENFJ to osobowość charakterystyczna dla mentora, osoby głośnej, emocjonalnej. Bywa zazdrosny i nieufny, ale ma szeroki gest, łatwo odgaduje emocje innych i najpierw wybiera to, co podpowiada mu serce. Dopiero potem stawia na myślenie analityczne.

ENTP – ten typ osobowości to urodzeni wynalazcy. Osoby, które odpowiedziały w ten sposób na pytania, łatwo odnajdują się w nowych sytuacjach i szybko dostosowują do zastanych warunków. Chętnie podejmują nowe zadania i wyzwania. Swoją pasją zarażają innych.

ESFP to polityk. Wpływa na otoczenie, ale zdarza się też, że manipuluje ludźmi. Na pierwszym miejscu stawia przede wszystkim siebie i swoje dobro, chociaż stara się to zamaskować. Lubi szybkie i wymierne rezultaty.

ENFP czyli mistrz. Świetnie radzi sobie w relacjach interpersonalnych. Ambitny, twórczy, żądny wiedzy, energiczny – to cechy, które go opisują. Ten typ ma bujną wyobraźnię i to właśnie dzięki niej jest gotowy oraz otwarty na wszelkie zmiany. Świetnie odnajduje się w nowych sytuacjach.

INFP to uzdrowiciel. Przede wszystkim stawia na komfort psychiczny, dba o komfort psychiczny i równowagę wewnętrzną zarówno u siebie, jak i u innych. Niestety, ma też skłonność do utraty kontaktu z rzeczywistością.

ISFP to kompozytor. Pełna energii i radości osobowość, która nie wie, co to nuda. Cieszy się drobnymi rzeczami i uwielbia pomagać innym. Nie jest to typ konfliktowy, preferuje pokojowe rozwiązania. Akceptuje świat i ludzi takimi, jakim są.

INTP to typ nazywany architektem. Preferuje spokój, lubi komfort, nie jest to osobowość ekspresywna. Woli porządek niż zmiany. Łatwo się denerwuje, jest bardzo ostrożna w podejmowaniu decyzji.

INFJ to doradca. Często jest drogowskazem dla innych. Łatwo wczuwa się w ich emocje, często jest proszony o radę, ma dobrą intuicję, która pomaga mu kierować życiem swoim i innych.

INTJ to osoba-inspiracja. Dąży do doskonałości i stawia na samodoskonalenie. Jest pełna pomysłów, lubi niezależność i skupia się głównie na sobie. Przez te wszystkie cechy niektórzy uważają ją za odpychającą.

ISFJ to typ obrońcy. Gardzi fałszem, stroni od obcych i raczej trzyma się z daleka od nowych wyzwań i sytuacji. Jest skłonny do poświęceń dla swoich bliskich. Zanim podejmie decyzję, coś zrobi czy powie, musi mieć zawsze solidnie przemyślane.

ISTP to złota rączka. Umysł techniczny, analityczny. Nie znajdziesz spontaniczności w jego działaniu. Lubi konkrety, jest solidny, punktualny, dotrzymuje terminów. Unika konfliktów i obiektywnie patrzy na świat.

ISTJ czyli inspektor. Działa odpowiedzialnie, a jego decyzje są przemyślane. To osoba, której ludzie ufają. Nie osądza nikogo i niczego zbyt pochopnie. Zamiast marzyć woli działać. Stawia na ład i porządek praktycznie na każdej płaszczyźnie swojego życia.

To którym typem osobowości jesteś według testu?

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić