Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Smak dzieciństwa, dziś lepiej w ogóle nie pić. Jest jeden powód

16
Podziel się

Ten produkt ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jak twierdzi wiele osób picie mleka jest niezbędne dla naszego organizmu, natomiast inni uważają, że jego spożywanie może przyczyniać się do poważnych chorób w tym nowotworów. A co na to naukowcy?

Smak dzieciństwa, dziś lepiej w ogóle nie pić. Jest jeden powód
(Pixabay)
bFdLldhN

Mleko jest powszechnie uważane za doskonałe źródło białka, wapnia i innych cennych elementów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Zdaniem Instytutu Żywności i Żywienia osoby dorosłe powinny codziennie spożywać przynajmniej dwie szklanki mleka. Tymczasem przeciwnicy uważają, że ten produkt nie jest odpowiedni dla ludzi. Według nich przyczynia się do złamań kości, chorób serca, powstawania kamieni nerkowych, otyłości, dolegliwości układu pokarmowego oraz nowotworu piersi, prostaty i jajnika.

Pamiętajmy jednak, że prawie każdy spożywczy, który jest sprzedawany w plastikowym pojemniku, kartonie czy metalowej puszce, jest przetworzony lub pochodzi z nie do końca pewnego źródła, można uznać za niebezpieczny. Na przykład pozornie zdrowe mleko roślinne może zawierać cukier i sztuczne polepszacze.

Odtłuszczone mleko sprzedawane w USA, żeby lepiej wyglądało, jest zabarwione białym dwutlenkiem węgla. Ten związek chemiczny jest raczej nieszkodliwy, ale w formie nanocząsteczek może przenikać do organizmu przez ścianę jelita. Jak wykazali w swoich najnowszych badaniach Naukowcy z Binghampton University w Stanach Zjednoczonych, może to obniżać naszą odporność przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych.

bFdLldhP

Ponadto w mleku mogą znajdować się śladowe ilości antybiotyków podawanych zwierzętom. Z kolei w mleku ”prosto do krowy” mogą być obecne niebezpieczne bakterie. Faktem jest, że osoby z nietolerancją laktozy i kazeiny wcale nie powinny spożywać mleka i wyrobów mlecznych.

Jak wynika z oficjalnych danych, które umieszczono na brytyjskiej stronie "Cancer Research", na razie nie potwierdzono naukowo, jakoby mleko i jego przetwory mogłyby podnosić ryzyko zachorowania na raka. Poza tym z niektórych badań wynika, że mleko może zmniejszać prawdopodobieństwo zachorowania na raka jelita.

bFdLldhV

Na dzień dzisiejszy z żadnych badań naukowych nie wynika jednoznacznie, żeby mleko przyczyniało się do rozwoju nowotworów i powinno być wyeliminowane z naszej codziennej diety. Dlatego naukowcy zapowiadają kolejne badania pod kątem wpływu tego białego napoju na nasze zdrowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdLldiq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Borewicz z la...
1 tyg. temu
Pytanko jak do 'milionerów': co to jest 'LORNETA z MEDUZĄ'?
Tomek1
1 tyg. temu
W piwie jest mało witamin, dlatego trzeba pić ich duzo.
Boss
1 tyg. temu
Najbezpieczniej nic nie jeść !!!
bFdLldir
Tomek1
1 tyg. temu
Ja po mleku sraczke mam więc nie pije.
człowiek z PR...
1 tyg. temu
Prawdziwy nabiał skończył się wraz z PRL-em. Kto nie żył w tamtym okresie, nie zna smaku prawdziwego mleka, które w szklanych butelkach było dostarczane codziennie pod drzwi. Prawdziwego żółtego i białego sera, masła, kefiru czy chociażby zsiadłego mleka, które każdy mógł zrobić sam, jeżeli tylko przyszła mu ochota. Spróbujcie je zrobić z tego białego płynu, który sprzedają teraz w marketach, zmyłkowo zwanego mlekiem. Do smarowania chleba oferują ci miksy-śmiksy czy "masła", które nawet nie leżały obok takiego, jak robiło się kiedyś. Czy ktoś pamięta bułkę "szwedkę" albo chleb razowy, na prawdziwym miodzie pakowany w celofan? Posmarowane prawdziwym masłem i obłożone szynką, wędzoną dymem z drewna, a nie jakimś chemicznym wynalazkiem w płynie...
Bartek
1 tyg. temu
Mój ojciec od zawsze codziennie pije mleko i ma się dobrze. Jest okazem zdrowia a ma 83 lata. Więc szkodliwość mleka to jakaś ściema.
Sabat
2 tyg. temu
Człowiek dorosły nie powinien pić mleka i taka prawda .A dlaczego to można znaleźć w internecie na stronach medycznych
EMTE
2 tyg. temu
"Odtłuszczone mleko sprzedawane w USA, żeby lepiej wyglądało, jest zabarwione białym dwutlenkiem węgla" Jakby mleko miało dodatek dwutlenku węgla to by było mlekiem gazowanym.
Mlekochyda
2 tyg. temu
Mleko Piątnica jest dobre. Natomiast PIH, Sanepid i orokurator powinny zająć się białym produktem " Mleko mikrofiltriwane Mleczna Dolina",produkowanym dla Biedronki przez firmę znaną z kiepskich podróbek Mlekowitę. To coś smakuje jk mleko 3 procent rozcieńczone wodą i wrzucony do tej pomyji suszony grzyb. Ewentualnie smakuje jak kiepskie mleko w proszku, tozrobione wodą. Do tego butelka PET z bisfenolem.
Misio
2 tyg. temu
Żyjąc w tych spalinach, ogólnym zaśmieceniu, syfie w jedzeniu i ogólnym stresie, powiecie, że szklanka mleka dziennie, będzie miała wpływ na moje życie?? śmiem powiedzieć, że to bzdura.
gość
2 tyg. temu
Mleko świeże jest zdrowe, ale te popłuczyny sprzedawane w kartonikach nie mają z nim nic wspólnego poza kolorem!
Paula
2 tyg. temu
Jak się ma alergię na białko mleka to już nie ma się większego wyboru. Chociaż i tak najczęściej piję cisowiankę albo naturalne soki, bo np mleko sojowe albo kokosowe to już rzadko. Jakoś umiem się bez tego obyć ;)
CtM
2 tyg. temu
,,jest zabarwione białym dwutlenkiem węgla,,?? a jak wygląda ,,biały dwutlenek węgla,,??? a jak wygląda czarny dwutlenek węgla? chwila.. CO2 jest bezbarwnym gazem.. to pewnie chodziło DWUTLENEK TYTANU! ale.. z oczu, z moczu.. to to samo.. 🤔🤷🏻🤦🏻
bFdLldij
Taa
2 tyg. temu
Śladowe ilości antybiotyków... Haha. Czyli ile? Dlatego właśnie antybiotyki nie są już pomocne w leczeniu prawdziwych chorób ponieważ ludzie się na nie uodpornily
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić