o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

W 30 sekund zabiła komórki rakowe. Warto włączyć do diety

23
Podziel się

Spożywanie oliwy z oliwek niesie wiele korzyści dla naszego zdrowia. Trudno się dziwić, ponieważ bogata jest w cenne składniki odżywcze. Okazuje się, że ten rodzaj oliwy może również wspomagać terapię nowotworów.

W 30 sekund zabiła komórki rakowe. Warto włączyć do diety
(Getty Images)
bDSQFyXV

Właściwości oliwy z oliwek

O znaczącej roli oliwy z oliwek w terapii nowotworów poinformowali naukowcy z Uniwersytetu Rutgersa w USA. Po dodaniu oleokantalu (substancji występującej w oliwie z pierwszego tłoczenia) do komórek nowotworowych bardzo szybko dochodziło do ich obumierania. Komórki rakowe ginęły już w ciągu 30-60 minut. Jednocześnie oleokantal nie uszkadzał żadnych zdrowych komórek.

bDSQFyXX

Wpływ oliwy z oliwek na zdrowie

Oliwa z oliwek extra virgine to jeden z najzdrowszych produktów na świecie. Zawiera duże ilości przeciwutleniaczy oraz zdrowych kwasów omega-3 i omega-6. Dzięki nim wykazuje właściwości przeciwzapalne, chroni przed chorobami serca, cukrzycą, a nawet pomaga w leczeniu choroby Alzheimera.

Dieta śródziemnomorska, której jednym z głównym składników jest właśnie oliwa z oliwek, to jeden z najzdrowszych sposobów odżywiania. Polecają go zarówno dietetycy, jak i lekarze. Co ciekawe, potwierdzono, że mieszkańcy obszaru Morza Śródziemnego, którzy spożywają dużo oliwy z oliwek, rzadziej cierpią na nadciśnienie, miażdżycę oraz raka. Wystarczy zaledwie łyżka dziennie, by poprawić swój stan zdrowia.

bDSQFyYd

Amerykańscy badacze zapowiadają, że dalej będą testować wpływ oliwy z oliwek na komórki nowotworowe.

bDSQFyYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Rolnik
4 miesiące temu
Z tegorocznych zbiorów zostało mi 100 ton ziemniaków i nikt nie chce je kupić bo zamiast sprzedawać ludziom nasze, krajowe to sprowadzają je m/innymi z Egiptu. Ale skądinąd wiem, że podobno jak i te zaległe we włoskich magazynach zapasy oliwy z oliwek, tak i polskie ziemniaki już nie w 30 s. ale w 20 s. zabijają komórki rakowe, co potwierdzi eksperymenty uczonych a nawet nasz premier Mora-coś tam a jemu to jednak trzeba wierzyć!!!
Kulawikowa
4 miesiące temu
Polacy w podzięce rządzącym polecają zwykłą konopię. Już nawet moja babcia mówiła, że polskie sznury konopne są najlepsze na świecie.
fredi
4 miesiące temu
to dzis mleko be a oliwka ok, co jutro piszecie...co mam kupic do lodowki a co wywalic
bDSQFyYz
Kto wie
4 miesiące temu
A co wiemy o oliwie z lnu z pierwszego tłoczenia na zimno.. czy też jest bombą witaminową i jak działa na nasz organizm... może też coś zabija
Agnes
4 miesiące temu
Co za bzdura mój mąż pił codziennie, łyżkę oliwy z oliwek zmarł na raka pół roku temu :(
Najnowsze komentarze (23)
"polonista"
3 miesiące temu
Poczytałem jeszcze i ... nie wierzę. Zobaczyłem " OLIWĘ z LNU ". ? OK. :)
"polonista"
3 miesiące temu
To tak dla tych co nie zwracają na to uwagi: olej to ciecz o pewnych własnościach fizykochemicznych. Może być pochodzenia naturalnego czyli z roślin lub ropy naftowej , albo syntetyczny , wytworzony w fabrykach z ... z czego tam sobie wymyślą. Ale zajmijmy się olejami spożywczymi - ten jedyny olej z OLIWEK to właśnie OLIWA i żaden inny . To jest nazwa zarezerwowana dla tego jedynego produktu uzyskanego z oliwek i koniec . Reszta to OLEJE i mówiąc :" olej" , trzeba określić z czego , ale już "oliwa z oliwek" to po prostu: "masło maślane". Niestety w tą pułapkę wpadali także nasi "kulinarni guru" prowadzący programy o gotowaniu ( każdy wie o kogo chodzi) , lecz na szczęście już coraz rzadziej słyszę to w mediach RTV...
na zdrowie
3 miesiące temu
Zamiast śmietany czy jogurtu najlepiej surówki skrapiać dobrą oliwą .
Rumcajs
3 miesiące temu
Jak rolnik produkuje drogo . To wolę z zagranicy . Tak będzie dopuki chłopi nie zrozumieją że nie są świętymi krowami tylko przedsiębiorcami i mogą zbankrutować jak każdy podmiot
and
3 miesiące temu
No i fajnie.
Ziemniak
3 miesiące temu
Sprzedaję ,ziemniaki po 1 zł/KG, na oborniku, mało nawozów mineralnych, ale niektórzy idą kupować do sklepu ,bo są po 80 gr.Niedobre, ale tańsze, tak mówią.Ale jak dzieci przyjadą z Anglii to przychodzą kupować, bo takie że sklepu mają na codzień i chcą zjeść normalne, smaczne ziemniaki
Ona78
3 miesiące temu
Jestem milosniczka medycyny naturalnej ale to co tu wypisujeciw jest tak absurdalne ze az sie czytac nie chce.
Olik
4 miesiące temu
O wiele lepszy i wartosciowszy jest nasz olej rzepakowy tylko nikt go tak nie reklamuje jak ten z oliwek
bDSQFyYr
123
4 miesiące temu
To dlaczego nie leczy się nią chorych na raka ?????????
Eryk
4 miesiące temu
Jednak nie zaszkodzi spróbować
Agnes
4 miesiące temu
Co za bzdura mój mąż pił codziennie, łyżkę oliwy z oliwek zmarł na raka pół roku temu :(
Oliwiarz
4 miesiące temu
30 sekind czy 30 minut
Ania
4 miesiące temu
Zawsze jak jestem we Wloszech (ajestem 1-2 razy w roku) kupuje sobie zawsze ok 8 butelek oliwy z oliwek extra Virgine z pierwszego tloczenia, jest dosyc droga ok.8-12€ ale sie oplaca bo jest bardzo smaczna.
małorolnik
4 miesiące temu
A ludzie Śródziemnomorscy umierają przeciętnie w tym samym wieku, co Bałtyccy. Czyżby oliwki obrodziły w nadmiarze?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić