W Polsce wciąż można ją kupić. To najgorsza herbata

65

Picie herbaty wiąże się z licznymi korzyściami. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy rodzaj korzystnie wpływa na nasze zdrowie. W niektórych przypadkach spożywanie tego napoju może poważnie zaszkodzić naszej wątrobie czy jelitom.

W Polsce wciąż można ją kupić. To najgorsza herbata
W Polsce wciąż można ją kupić. To najgorsza herbata (pexels)

Na rynku znajdziemy szeroki wybór herbatek oczyszczających, które obiecują szybką utratę zbędnych kilogramów. Niemniej eksperci ostrzegają, że niektóre z tych produktów mogą nam poważnie zaszkodzić.

Mowa tutaj o szerokim spektrum skutków ubocznych. Powodują one m.in. biegunki, które wycieńczają nasze jelita. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na senes, gdyż organizm szybko się do niego przyzwyczaja, co może prowadzić do problemów z wypróżnianiem.

Kolejną herbatą, którą należy unikać, jest herbata z żywokostu. Ze względu na obecność alkaloidów, które uszkadzają wątrobę, żywokost został wycofany w wielu krajach. Oficjalne zalecenia wskazują na możliwość stosowania tej rośliny jedynie zewnętrznie. Niestety, niektórzy wciąż po nią sięgają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prosty sposób na cytrynę

Kobiety w ciąży powinny uważać na te herbaty

Kobiety w ciąży powinny ostrożnie podchodzić do picia czarnej herbaty, głównie ze względu na wysoką zawartość teiny. Teina bowiem wypłukuje z organizmu cenne substancje, istotne dla rozwijającego się płodu, takie jak kwas foliowy, cynk oraz żelazo. Dobrym pomysłem będzie rezygnacja z tego naparu na czas ciąży.

Niektóre źródła zalecają również unikanie herbaty z cytryną przez kobiety w ciąży. W liściach herbaty znajdują się związki glinu, które przedostają się do naparu w kontakcie z wodą. W połączeniu z cytryną tworzy on cytrynian glinu, który w dużych ilościach może prowadzić do zwiększonego ryzyka rozwoju choroby Alzheimera czy uszkodzeń mózgu. Wiele zależy tutaj jednak także od częstotliwości picia takiego napoju.

Lista herbat, których powinny unikać kobiety w ciąży, jest jednak dłuższa. Przyszłe mamy powinny także stronić od herbat z dziurawca oraz krwawnika pospolitego. Ograniczenie to pojawia się głównie ze względu na ich silne działanie.

Kobiety w ciąży powinny skonsultować możliwość picia naparów z wybranych ziół z lekarzem. Wiele zależy tutaj od indywidualnej oceny zdrowia przyszłej mamy, a także rozwijającego się dziecka.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić