Natalia Bogucka| 

13-letnia dziewczynka aresztowana. Chiny nie patyczkują się

114

Dziewczynka rzekomo spaliła flagę Chin i tego jej policja nie darowała. Funkcjonariusze aresztowali 13-latkę, która brała udział w gwałtownych protestach w Hongkongu.

13-letnia dziewczynka aresztowana. Chiny nie patyczkują się
(East News, ISAAC LAWRENCE)

Do zdarzenia doszło 21 września podczas zatwierdzonego przez policję marszu w dzielnicy Hongkongu Tuen Mun. Gdy uczestnicy protestu doszli do biur rządowych, rzucili na ziemię flagę Chin i zaczęli ją deptać. Później została spalona.

Policja użyła gazu łzawiącego, aby rozpędzić protestujących. Aresztowano również 13-latkę, która ma odpowiadać za podpalenie flagi. Następnego dnia dziewczynka została zwolniona za kaucją.

Protesty w Hongkongu trwają już od 4 miesiecy. Demonstranci sprzeciwiają się zgłoszonemu przez władze projektu, który miał umożliwić ekstradycję podejrzanych m.in. do Chin kontynentalnych. Mieszkańcy potraktowali ten projekt jako podważenie autonomii Hongkongu.

Zobacz także: Zobacz także: Zamknięcie lotniska to początek. Niepokojące nagranie świadka

Szefowa rządu Hongkongu zapowiedziała, że wycofa projekt nowelizacji przepisów ekstradycyjnych. Protestujący domagają się jednak spełnienia jeszcze kilku innych postulatów m.in. przeprowadzenia w Hongkongu demokratycznych wyborów, powołania niezależnej komisji do zbadania działań rządu i policji oraz uwolnienia wszystkich zatrzymanych demonstrantów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić