Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Apelacja oddalona. Kara śmierci będzie wymierzona. Wstrząsające okoliczności zbrodni w Indiach

20
Podziel się

Tym procesem żyły całe Indie. Rodzina ofiary odetchnęła z ulgą – sąd podtrzymał najsurowszy wyrok dla oprawcy 23-letniej studentki. Sprawa ciągnęła się od 2012 roku. Okoliczności były tak przerażające, że skłoniły rząd do zaostrzenia kar dla sprawców przemocy seksualnej.

Indie. Zdjęcie Jyoti Singh Pandey, ofiary zbiorowego gwałtu. Okoliczności jej śmierci były tak szokujące, że doprowadziły do zmian w prawie.
Indie. Zdjęcie Jyoti Singh Pandey, ofiary zbiorowego gwałtu. Okoliczności jej śmierci były tak szokujące, że doprowadziły do zmian w prawie. (PAP/EPA)
bCItTVeJ

O sprawie sześciu gwałcicieli i morderców było głośno na całym świecie. Wszystko z powodu okoliczności, w jakich doszło do śmierci 23-latki. Tragedia miała miejsce 16 grudnia 2012 roku.

Ofiara studiowała fizjoterapię i pracowała w call center. Razem ze swoim kolegą wracali autobusem z kina w Delhi. W pewnej chwili do pojazdu wsiadło sześciu nietrzeźwych mężczyzn, którzy zaatakowali 23-latkę. Towarzysz próbował ją uratować – niestety, nie miał szans by ją obronić.

23-latka została brutalnie zgwałcona oraz okaleczona przy użyciu metalowego pręta. Kierowca autobusu nie zawiadomił policji, lecz przez około godzinę jeździł po mieście bez zatrzymywania. Półżywą ofiarę porzucono na poboczu drogi.

bCItTVeL

Zobacz też: Polska gwiazda Bollywood o traktowaniu kobiet w Indiach

Studentka trafiła od szpitala, gdzie przez dwa tygodnie lekarze walczyli o jej życie. 23-latka doznała tak ciężkich obrażeń wewnętrznych, że pojawiła się konieczność operacyjnego usunięcia niektórych narządów. Dwa tygodnie od ataku ofiara zmarła.

Społeczeństwo wymogło na rządzie zaostrzenie istniejącego prawa. Już wcześniej sądom zdarzało się wydawać wyroki śmierci za gwałt i morderstwo, jednak dochodziło do tego rzadko, a kara często ulegała złagodzeniu.

To już czwarty uczestnik napaści, który złożył apelację. W 2018 roku taką próbę podjęli trzej inni mężczyźni, jednak ich wnioski zostały odrzucone. Jeden ze skazanych popełnił w więzieniu samobójstwo.

bCItTVeR

Wyroku śmierci nie usłyszał tylko najmłodszy z uczestników napaści. Udało mu się uniknąć skazania tylko z powodu wieku – w chwili ataku był nieletni. Ostatecznie spędził trzy lata w zakładzie poprawczym.

Reporterom udało się dotrzeć do matki 23-latki. Kobieta wyraziła radość z powodu werdyktu sądu. Jak przyznała, ma poczucie, że oprawców jej córki w końcu dosięgnie sprawiedliwość

Mimo odrzucenia apelacji, morderca nie zamierza się poddać. Jego pełnomocnik zapowiedział złożenie kolejnego podania o rozpatrzenie sprawy, a w ostateczności – złożenie prośby do prezydenta o ułaskawienie.

bCItTVeS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCItTVfm
KOMENTARZE
(20)
kat
7 miesięcy temu
a kierowca ile dostał za współudział .....
sahara
7 miesięcy temu
W Indiach powinno sie karac za gwałt bardzo surowo z karą śmierci wlącznie i nieodwołalnie
aire
7 miesięcy temu
w Polsce dostaliby po 2 lata w zawieszeniu
bCItTVfn
uaaaaa
7 miesięcy temu
jak mozna w ogole ubiegac sie o ulaskawienie za taki czyn? To powinno byc nieodwracalnie usuniete.
............
7 miesięcy temu
Zwyrodniała dzicz. W sześci na jedną dziewczynę i jeszcze ten pręt.
Najnowsze komentarze (20)
Wikary
7 miesięcy temu
Bracia Hindusi zapraszam na plebanię.
Mogal
7 miesięcy temu
A kierowca co dostał za to ? Bo też nic nie zrobił by pomóc tej biednej dziewczynie.Jest tak samo winny jak Ci zwyrodnialcy.Nigdy nie będziemy wystarczająco zadowoleni z werdyktu .Bo nic nie jest nam wstanie zwrócić ukochanej osoby.
Ja TC
7 miesięcy temu
Tamten kawałek świata bym wytępił bombami neutronowymi! Ciemniactwo i podziały klasowe rodem z epoki brązu! A, rozmnażają się gorzej niż bakterie! ps. przywieźli takich do pracy w firmie w której pracuje--- niby wykształceni po studiach - a ciemnogród! Łapki dwie , ale obie lewe do pracy!
jjk
7 miesięcy temu
Immunitet to nie jest nietykalność! Szybsze sądy!
Ty
7 miesięcy temu
Kastrować MECHANICZNIE a adwokatów takich spraw co jeszcze mają czelność stawiać warunki i odwołania kończyć kariery skończy się przedłużanie wyroków
sesek
7 miesięcy temu
A w Polszy po 3 lata. Za dobre sprawowanie wyszli by po dwóch latach :)
Iwa
7 miesięcy temu
Ci ludzie, myslę oczywiście o mężczyznach w Indiach są po prostu obrzydliwi!!!
Iwa
7 miesięcy temu
Niepojęte!!1 Czy to są jeszcze ludzie?
bCItTVff
Opos
7 miesięcy temu
Niestety to dziki kraj!
Szcześliwy
7 miesięcy temu
Super wiadomość. Zero litości za takie coś
uaaaaa
7 miesięcy temu
jak mozna w ogole ubiegac sie o ulaskawienie za taki czyn? To powinno byc nieodwracalnie usuniete.
............
7 miesięcy temu
Zwyrodniała dzicz. W sześci na jedną dziewczynę i jeszcze ten pręt.
ja
7 miesięcy temu
cenzurka widzę działa...
Halina
7 miesięcy temu
Świat jest na tyle niebezpieczny że tylko Bóg jest w stanie zapobiec katastrofie jaką czeka ziemia i ludzie żyjących na ziemi ,są to dni ostatnie gdzie towarzyszą mu różnego rodzaju przestępstwa zapowiedziane w Biblii.Ludzie niegodziwi nie unikną kary Boskiej.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić