REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła22.11.19 (09:33)

Arka Noego odkryta. Nowe obrazy 3D ujawniają szczegóły

Formacja w kształcie statku została odkryta we wschodniej Turcji ponad pół wieku temu. Dziś, dzięki trójwymiarowym zdjęciom, wiadomo, że jest pozostałością po statku. Wielu badaczy jest przekonanych, że to Arka Noego.
Huseyin Yildiz/Anadolu Agency / Getty Images

Nieregularną formację przypominającą statek odkrył w 1959 roku kapitan Ilhan Durupinar. Był on pilotem tureckich sił powietrznych. Przez 60 lat wielu uczonych i wiernych z całego świata, było przekonanych, że górach we wschodniej Turcji znajduje się właśnie Arka Noego. Ostatnio wykonane zdjęcia mają to potwierdzić.

W 2017 roku Cem Sertesen opublikował film dokumentalny o Arce Noego, w którym opisał 22 lata badań w tej dziedzinie. Teraz przygotowuje kontynuację, która skupi się na nowych osiągnięciach w badaniu tego pasma górskiego - skanach całego terenu.

REKLAMA

Andrew Jones, inżynier informatyki i archeolog, oraz geofizyk John Larsen przeprowadzili badania tej lokalizacji. Wykorzystali do tego technikę 3D do skanowania pod ziemią. Powstały zdjęcia, dowodzące, że formacja rzeczywiście jest pozostałością po statku. Choć nie zostały jeszcze opublikowane, to panuje przekonanie, że pokazują legendarną arkę.

Zobacz także: Brakujące ogniwo w ewolucji człowieka. Kontrowersyjna teoria naukowców

Jest to statek, ale jest jeszcze za wcześnie, aby nazwać go Arką Noego. Mamy do wykonania wiele pracy. Możemy to zrobić tylko przy wsparciu uniwersytetów oraz państwa tureckiego – mówił Cem Sertesen.

Sertesen podkreślił, że zdjęcia 3D nie są sfabrykowane. Mają być niebawem przedstawione opinii publicznej, podobnie jak druga część dokumentu o Arce Noego ze zaktualizowanymi informacjami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij