o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Białoruś. Bracia zginą od strzału w głowę

1905
Podziel się

Białorusini w wieku 19 i 21 lat zostali skazani na śmierć. Kara zostanie wykonana przez strzał w tył głowy. Sąd skazał braci za brutalne zamordowanie nauczycielki. Białoruś jest ostatnim krajem w Europie, w którym wykonywana jest kara śmierci.

Białoruś. Bracia zginą od strzału w głowę
(spring96, Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna")
bEKyTYut

Ostatnią szansą skazanych jest prośba do prezydenta Białorusi o ułaskawienie. Jednak szansa na to jest mała. Aleksandr Łukaszenka określił braci mianem "szumowin".

Egzekucja zostanie wykonana przez strzał w tył głowy. Oczy Stanisława Kostsewa i jego brata zostaną zawiązane. Strażnicy zmuszą Białorusinów do uklęknięcia. Później padną strzały.

Bracia zostali uznani winnymi zamordowania swojej sąsiadki. Ugodzili nauczycielkę nożem 100 razy, a później podpalili jej dom. Kobieta wcześniej poinformowała milicję, że siostra chłopców źle wypełnia obowiązki macierzyńskie. Rodzina została z tego powodu zakwalifikowana jako patologiczna i podlegała kontroli urzędników.

bEKyTYuv

Do tego tragicznego zdarzenia doszło 10 kwietnia 2019 roku. Stanisław Kostsew i jego brat pili alkohol, kiedy przypomnieli sobie o powiadomieniu milicji przez sąsiadkę i postanowili się na niej zemścić. Zbrodnia wstrząsnęła całą Białorusią.

Zobacz także: Dzieci nagrały nauczycielkę. Łukaszenka: "Ukręciłbym łeb szczeniakowi"

Białoruś to ostatni kraj w Europie, w którym wykonuje się wyroki śmierci. Na przestrzeni 20 lat stracono tam ponad 400 osób. Wyroki są wykonywane poprzez strzał w potylicę.

bEKyTYuB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEKyTYuW
KOMENTARZE
(1905)
Mateusz8295
2 lata temu
Życie za życie i tak powinno być wszędzie
torknes
2 lata temu
Jeśli wina w 100 % bez cienia wątpliwości jestem za . A służby każdego kraju mają "seryjnego samobujcę" jeśli w grę chodzi o duążą kasę a człowiek przeszkadza de facto kara śmierci jest w każdym kraju.
Paweł
2 lata temu
dlaczego strzał w głowę??? Czy kara śmierci przez rozstrzelanie nie jest zarezerwowana dla wojskowych?
bEKyTYuX
Byk
2 lata temu
Tak powinno być- i u nas teź - miałbym osobistą satysfakcję wiedząc że zabójca mojego ojca też umrze jak go złapią choć powoli tracę nadzieję- minęło bowiem tyle lat ....
KubS
2 lata temu
Moim zdaniem powinni najpierw dostać kulki w kolana później w barki a na końcu w głowę ale niech trochę pocierpią za swoje
Renata
2 lata temu
I tak powinno byc smierc za smierc. W Polsce tez powinna byc kara smierci.
Kris
2 lata temu
Bardzo dobrze, w Polsce za gwałty na dzieciach powinno też to być
Grzegorzmz
2 lata temu
Ależ wy wszyscy co tu piszecie jesteście po błażliwi jak Białoruski wymiar sprawiedliwości, czemu???????? Też bym chciał tak zakończyć życie strzałem w głowę bach bach i po strachu, cierpieniu, nędzy w Białoruskim więzieniu, naprawdę uważacie że kara śmierci to dobre rozwiązanie??? Powinni cierpieć w pojedyńczych celach do końca życia, z telewizją żeby widzieli co tracą i czego nigdy nie za znają, jeść codziennie to samo i przymusowo być na nogach 12 godzin dziennie. To jest kara!!!! Jest mniej "humanitarna" niż się wam wydaje, ona powoduje że przestępczość tego typu maleje!!! Zastanówcie się sami logicznie a nie emocjonalnie pozdrawiam.
Klos
2 lata temu
Jeśli naprawdę są winni, nie żal mi ich. Nikt nie ma prawa odbierać życia które dał Bóg, ale ci co je odebrali z byle powodu karę ponieść powinni. "Oko za oko, ząb za ząb"
Artur
2 lata temu
Jestem za kara śmierci za morderstwo tak powinno to wyglądać👍
Blent
2 lata temu
Blacha mucha , jadziewa z tematem
REX
2 lata temu
KODEKS HAMMURABIEGO powinien byc wprowadzony do polskiego systemu prawnego. Oko za Oko, Za,b za Za,b!!!
maro1307
2 lata temu
wielki szacunek dla Łukaszenki za to że nie ma litości dla morderców tak powinno być w Polsce !!!
bEKyTYuP
ada
2 lata temu
tak powinno być
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić