Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Bijatyka w Tczewie symbolem wojny polsko-polskiej

58
Podziel się:

Urzędnicy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wydali zgodę na zorganizowanie w niewielkiej odległości od siebie pikiety narodowców i środowisk antyfaszystowskich. Skończyło się bijatyką.

Bijatyka w Tczewie symbolem wojny polsko-polskiej
(Youtube.com)

*Tczew na niedzielne popołudnie stał się symboliczną miniaturą zwaśnionego narodu. *Z jednej strony stanęli członkowie koalicji "Tczew bez nienawiści": środowiska antyfaszystowskie, feministyczne oraz przedstawiciele ruchu LGBT. Z drugiej strony, pod hasłem "Tczew miastem nacjonalizmu" stanęli: członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, środowiska kibicowskiego oraz ludzie z ruchu antyaborcyjnego z typowymi już drastycznymi transparentami. Zaczęło się od głośnego przekrzykiwania, zakończyło brutalnym starciem i interwencją policji.

*Antyfaszyści zebrali się 7 maja, bo to rocznica kapitulacji władz III Rzeszy. *Przypominali o tym swoimi hasłami. Po co zebrali się narodowcy? Tu informacja wydaje się mniej spójna. Ostateczny przekaz poszedł natomiast taki:

Kto zaczął? Serwis tcz.pl jednoznacznie nie potrafił określić, więc dziennikarze posiłkują się opinią świadków. A ci widzieli, że "zaczęło się od tego, że któryś z narodowców usiłował wyrwać flagę jednej z pikietujących". Policja była na miejscu dość szybko. Według miejscowego portalu, mundurowi po rozmowie z organizatorami obu pikiet doszli do wniosku, że Urząd Wojewódzki wydał obu grupom zgodę na protest w tym samym miejscu i tym samym czasie. Dlatego mieli nie interweniować.

Obecnymi siłami nie jesteśmy w stanie interweniować w obawie o swoje bezpieczeństwo - tak według tcz.pl zajście skomentowali policjanci.

Tymczasem urzędnicy wydali zgodę na pikietowanie w dwóch miejscach, choć blisko siebie położonych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(58)
Tao
5 lata temu
Wojna Polsko - Polska to straszne a niewiele brakuje jak w Ełku emocje sztucznie podawane skrajna nienawiść nawet do tego czego się nie zna nikogo nie obrażam ale mogę za te słowa być zabity , ciekawe ?
arekg
5 lata temu
E...buraki naśladujące Hitlera,do klatki,który ze mną wyjdzie na kilka rund? ...a jak nie to w samolot i do Syrii...wykazać się łyse półgłówki
ala
5 lata temu
PiS obudził demony . Bardzo podzielone społeczeństwo. Tak źle nie było nawet za komuny .
Lam
5 lata temu
Narodowcy to hańba Polski. Nie ma, nie było i nie będzie w naszej tradycji przyzwolenia na taką dewiację !!
Io
5 lata temu
Wreszcie wiemy z czego Tczew jest znany
grzyp
5 lata temu
Wieś tańczy i śpiewa. Z powodu braku zajęcia i obowiązków rodzinnych mamy rzeź pod lokalną "remizą".
waldi
5 lata temu
lewactwo powinni zdelegalizowac za sianie fermentu !
vicki
5 lata temu
Naród w Polsce wcale nie jest podzielony ani skłócony to manipulacja obcych marksistowskich mediów.
Antycośtam
5 lata temu
Wciąż manipulujecie. To nie jest wojna polsko-polska, lecz wojna polsko-żydowska.
roy
5 lata temu
Bzdety i tyle, te przepychanki to nic w porównaniu z tym co wyrabiają w Niemczech czy też Francji, jakoś oni się nie wstydzą wszystkiego za wszystkich i nie dziela włosa na czworo z byle powodu.
Prezes
5 lata temu
W końcu piszą o Tczewie. Super ;)
Gość
5 lata temu
I wystarczy kilka haseł aby agresja wzięła górę. Tak to działa, bez refleksji, mądrości pozostają tylko pałki i pięści. Ludzie zacznijcie używać mózgów!
szach
5 lata temu
Haha ludzie "bez nienawiści" walcza o flage LOL czy ktos tu widzi hipokryzje?
cyklon b
5 lata temu
Ciekawe jak się poczuje Narodowiec kiedy to przeczyta, ale zaczynam Kiedy Narodowiec wstaje z rana wypije kawę lub herbatę, sprawdzi w telefonie godzinę,pojedzie swoim samochodem do pracy, w domu w obejrzy telewizor lub siądzie przed komputerem, musi pamiętać że kawa lub herbata będzie zbierana przez czarnych, telefon , telewizor i komputer produkcji azjatyckiej,samochód Polski też raczej nie będzie, takich przykładów można mnożyć w nieskończoność ,dlatego hasła narodowców wręcz giną w starciu z rzeczywistością .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić