Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Bułgaria zakazuje zasłaniania twarzy

14
Podziel się:

Zakaz dotyczyć będzie większości miejsc publicznych. Za złamanie go grozić będzie kara w wysokości 1500 lewów, czyli ok. 3300 zł.

Bułgaria zakazuje zasłaniania twarzy
(Pixabay.com)

Oficjalnie zakaz wprowadzono z dwóch powodów. Jak podaje Al Jazeera, zasłanianie twarzy miało powodować napięcia między przyjezdnymi a rdzennymi mieszkańcami. Do tego uchwalenie nowego prawa ma poprawić bezpieczeństwo w kraju.

*Zakaz uderza szczególnie w muzułmanki, które zakrywają twarz, bo tak nakazuje im religia. *Wprowadzenie go spotkało się z protestami. Głos zabrali m.in. przedstawiciele tureckiej partii mniejszości, którzy zarzucają nowemu prawu dyskryminację religijną. Rządząca partia centro-prawicowa odpiera te zarzuty, mówiąc, że dba po prostu o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Bułgaria nie jest pierwszym państwem w Europie, w którym wszedł zakaz zasłaniania twarzy. Podobne przepisy w UE wprowadziły już Francja, Łotwa i Holandia. Bułgaria to również bardzo istotny kraj na szlaku uchodźców. To przez nią wiele grup przeprawia się z Turcji w celu dotarcia do bogatych krajów Unii Europejskiej.

Autor: Krzysztof Narewski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
jo!
6 lat temu
I bardzo dobrze! W Polsce też powinniśmy tak zdecydować, bo coraz więcej tych przebierańców na polskich ulicach. Nie życzę sobie demonstracji swojej "wiary" we własnym domu. Wystarczy mi widok zapaskudzonej nimi Europy.
rodak
6 lat temu
ich kraj ich prawo a jak się komu nie podoba to wynocha nikt ich nie zapraszał do Bułgarii, ja tam uważam ,że szanować należy prawa i w meczetach niech mają zasłonięte twarze a na ulicy jak wszyscy ,jak wybrali inny kraj to muszą szanować ich prawo a nie dyktować swoje.
gjhty
6 lat temu
islam to nie religia !!!!!!!!! Nie ma mowy o dyskryminacji !!
Polak z Bg
6 lat temu
Wyssana z palca wiadomość.Mieszkam w Bulgarii.Zakaz obowiązuje tylko w jednym mieście-Pazardzik.W innych nie przeszedł.Rząd Bułgarii wcale nie jest centroprawicowy a składa się z komunistów i struktur mafijnych.Premier kraju był szefem mafii narkotykowej i się z tym nie kryje.Ameryka mu obiecała poparcie za całkowite posłuszeństwo.Popierają całkowicie Merkel.Przez centrum Sofii ludzie się boją przejść.Pełno migrantów a policja nic! nie robi.Boją się. Nie piszcie bzdur a sprawdzajcie.
viking
6 lat temu
ninja to w Japonii i kinie,a nie na europejskich ulicach,precz.
wojtek
6 lat temu
tępić islam na każdym kroku i pod każdym względem !!!!!! ja wolę oglądać kobiety ( wszystkie ) w bikini i pięknych kreacjach niż w workach na zwłoki.
Q
6 lat temu
Brawo
koryto
6 lat temu
jeb....turkow i WP.pl
ola
6 lat temu
nie podoba się muzułmanom takie prawo? to wynocha spowrotem do swoich krajów! w ich panstwach europejki muszą stosowac ich prawo,jak zasłanianie ramion i kolan! więc wont jak sie europejskie prawo nie podoba!
vcd
6 lat temu
o ile mi wiadomo, zasłanianie twarzy, wcale nie jest wymogiem wynikającym z zapisów w koranie, ale nakazem zwyczajowym,. Jeśli tak , nie może być dowodem na dyskryminowanie wyznawców islamu. W drugą stronę, nakaz noszenia takich strojów DYSKRYMINUJE kobiety, co jest sprzeczne z prawem i kulturą cywilizacji zachodniej! Islam, ze względu na głoszone przez jego wyznawców poglądy, powinien zostać w Europie zakazany.
Qq
6 lat temu
Ja uważam że ktoś kto zasłania twarz ma coś do ukrycia i obojętnie czy jest to muzułmanka czy zwykły kibol.Komu to nie odpowiada droga wolna...
Adolf
6 lat temu
Jak się nie podoba tym zwierzakom to wynocha z naszej BIAŁEJ EUROPY!!!
ep
6 lat temu
niech ktos zgłosi projekt ustawy , zakazujacy zaslanianie twarzy,
emi
6 lat temu
w Polsce juz powinni to zrobic zeby wiedzieli ze nie sa tu mile widziani
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić