Piotr Kalsztyn| 
aktualizacja 

Chcą zorganizować mundial. Mordują bezdomne psy

25
Podziel się:

Obrońcy praw zwierząt są oburzeni krwawą rzezią psów w nadmorskim kurorcie Agadir. Władze w Maroko zdecydowały się na taki krok przed zbliżającą się wizytą delegacji FIFA.

Chcą zorganizować mundial. Mordują bezdomne psy
(Facebook.com, Tierbotschafter)

Po ulicach Agadiru chodziło około 40 uzbrojonych mężczyzn. Strzelali do psów w środku miasta. Nie zwracali uwagi, czy mają one kolczyki w uszach, które oznaczają, że zostały zaszczepione i wykastrowane.

*Jako dowód pokazano zdjęcia i nagrania wideo. *Na fotografiach udostępnionych przez szwajcarską organizację Tierbotschafter widać martwe psy. Na nagraniu, które zrobiono w zeszłym tygodniu, aktywiści pokazali, jak pies pada na ziemię, a następnie jeden z mężczyzn go zabiera. Ze względu na drastyczną treść usunięto je z Facebooka. Można je jeszcze zobaczyć m.in. na portalu The Mirror. Na zdjęciach udostępnionych w sieci przez turystów widać plamy krwi na ulicach.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

*Aktywiści Tierbotschafter podkreślają, że zabijanie psów nie ma żadnego sensu. * Nie wpływa ani na regulacje populacji, ani nie zapobiega wściekliźnie. Wiele z psów zostało wcześniej zaszczepionych i wykastrowanych w ramach programu kontroli populacji. Ich zdaniem władze marokańskie "czyściły" ulice, aby sprawić dobre wrażenie na delegacjach FIFA, odwiedzających kraj.

Zobacz także: Zobacz także: 8 owczarków niemieckich, które oszalały na punkcie miotły

*W sprawie wypowiedzieli się także przedstawiciele FIFA. *Zaznaczyli, że są w kontakcie z władzami marokańskich miast i oczekują zapewnienia dobrostanu zwierząt. Nie komentują jednak działań ze względu na to, że trwa proces o decyzji, kto będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w 2026 roku. O organizację mundialu starają się jeszcze Kanada, Meksyk i Stany Zjednoczone, które chcą wspólnie zorganizować imprezę.

Maroko stara się o organizację piłkarskich Mistrzostw Świata w 2026 roku. Niebawem afrykański kraj ma zamiar odwiedzić delegacja FIFA. Wizyta odbędzie się w tym tygodniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić