Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Chełm. Andrzej Duda na plakacie podczas różańca. Monika Pawłowska komentuje

1134
Podziel się:

W sobotę ulicami Chełma przeszli mężczyźni biorący udział w "męskim różańcu". Co najmniej jeden z nich miał zawieszony na sobie plakat z prezydentem Andrzejem Dudą. Wydarzenia z Chełma w rozmowie z o2 komentuje posłanka Lewicy Monika Pawłowska.

Chełm. Andrzej Duda na plakacie podczas różańca. Monika Pawłowska komentuje
(East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Zdjęcie z Chełma obiegło sieć. Widać na nim mężczyzn klęczących w centrum miasta. Wszyscy mają ze sobą różańce, a jeden z nich dodatkowo plakat z Andrzejem Dudą.

Lewica, a przede wszystkim ja, nie mamy oczywiście nic przeciwko religii, ale kiedy wylewa się ona na ulicę w sposób tak fanatyczny jak w islamie, w dodatku w upolityczniony sposób – z obrazem prezydenta Andrzeja Dudy na piersiach i postawą na kolanach, to coś tutaj poszło nie w tę stronę – komentuje dla o2 posłanka Monika Pawłowska.

Modlitwa i klęczenie ze zdjęciem Andrzeja Dudy w centrum miasta? Trzeba zachować jakiś umiar – dodaje.

Miejsce marszów różańcowych jest w kościele. Zdaniem posłanki przestrzeń publiczna nie jest strefą, w której powinny się odbywać wydarzenia takie jak to, które miało miejsce w Chełmie.

Są do tego świątynie, na które zresztą państwo też płaci. Potężne środki przeznaczane są na fundusz kościelny każdego roku. Po liczbie komentarzy, po liczbie rozmów, jakie odbyłam przez czas od publikacji tych zdjęć, widać, jak ludzie są tragicznie zniesmaczeni tym widokiem. Na wszystko jest miejsce i na wszystko jest czas. Przede wszystkim trochę pokory i skromności – mówi nam posłanka.

Polityk piętnuje też hipokryzję. Zauważa, że marsze różańcowe wspierał w przeszłości wiceprezydent Chełma Daniel Domoradzki, który przed kilkoma tygodniami podał się do dymisji, gdy wyciekło nagranie ze studniówki, na której pił alkohol z uczniami.

Patronem tego działania był wcześniej wiceprezydent Chełma, pan Domoradzki, który na Facebooku wypowiadał się jako osoba bardzo religijna, występując wręcz jako ministrant, a później został zwolniony za to, że rozpijał młodzież na studniówce pełniąc jednocześnie obowiązki służbowe. Większej hipokryzji nie widziałam – stwierdziła Monika Pawłowska.

Zobacz też: Prezydent w Sejmie, posłowie PiS wychodzą. "Trudno tego słuchać"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(1134)
ned
10 miesięcy temu
to byla farbowana lisica albo chora psychicznie. tylko to tlumaczy zwrot o 180 stopni
Nelka
10 miesięcy temu
Pani Moniko, Jest inaczej. Pani jest młodą osobą po PRLu, wtedy były tylko procesje Bożego Ciała raz do roku. -to jedno. Po drugie, mamy demokrację, nie tylko dla innych publicznych manifestacji- mogą być też religijne prośby do Nieba o interwencję.- Każdy ma prawo do manifestowania swoich uczuć, poglądów. Po trzecie, Prezydent miasta na studniówce miał prawo podnosić toasty razem z młodzieżą w wieku powyżej lat 18 czyli dojrzałą, z dorosłymi. Po czwarte: Pani powinna się przyjrzeć co Panią Moniko tak zszokowało ?- uważam, ze nie jest Pani przyzwyczajona do...BRAKU HIPOKRYZJI, ponieważ to co się robi jawnie taką nie jest, jest prawdą, a i miejsce oraz czas do tego było właściwe gdy studniówka czy bal maturalny. Uczniowie, płci męskiej i tak by pili alkohol w ukryciu.- Nie pochwalam w ogóle alkoholu, ale są okoliczności, gdy to jest oczekiwane żeby zamoczyć usta.(Toż oni już w domach dawno próbowali, albo latem wypijali piwo skrzynkami) I do następnej uroczystości nie poć alkoholi. Grzechem jest upijać się na umór, albo być przywiązanym do spożywania trunków. Poza tym w Biblii nie ma nic o alkoholu. Panowie z Synagogi piją w święta odrobinę i tańczą w męskim gronie na chwalę Bożą i na humorek, żeby mieć animuszu dostatek. A w ten sposób wyluzowane są napięcia i ludzie się bratają, czują się wspólnotą. Po piąte, Modlitwa to jest to, co człowiek nosi w sercu, czego pragnie i co wyraża słowami. Modlić się powinno przy każdej czynności i każdych okolicznościach, a gdy się nie da głosić, to w duchu polecać Panu Bogu i Matce Bożej czy Aniołom Bożym (są też te upadłe z piekła.) Kaszubscy rolnicy i Wielkopolscy mawiają : "Bez Boga ani do proga!" Na wszystko jest miejsce i czas właściwy. Trzeba być obytym, żeby to rozumieć i oceniać właściwie. To jest kuriozalne, aby Prezydenta Miasta zdeklasować za to co ogół robi w ukryciu nagminnie. Popieram i podziwiam tych wspaniałych mężczyzn, którzy świadczą o tym, że modlitwę czynią, bo dzieci im się w szkołach deprawuje (ustawowo i odgórnie na zagraniczne polecenia), przeciw podłości ! Mamy Królową Polski, Mamy Jezusa Chrystusa za Króla !!! Brawo !!! Brawo Panowie z Chełma ! Cala Polska powinna uklęknąć, gdy w kościołach zabrania się nam klękania przed Bogiem żywym, to jeszcze mamy możliwość na powietrzu modlić się gremialnie. - Wszyscy jesteśmy aż do śmierci ciała- grzesznymi ludźmi !!! I to nie koniecznie publicznie.- Zgodzi się Pani ? - Bóg to wie, nie ludzie.
zwykły ksiądz...
10 miesięcy temu
Modlić należy się w cichości i z szacunkiem dla każdej wiary. Dewocja to NOŻ W SERCE NASZEGO PANA BOGA - z każdej religii na świecie. To pan Jezus przegonił faryzeuszy z KOŚCIOŁA - tak mówi EWANGELIA. Mieniący się WIAROM - powinni o tym Fakcie biblijnym wiedzieć !!
willy
10 miesięcy temu
A dlaczego miejsce różańców i innych wydarzeń religijnych ma być w kościele, a prezentacja poglądów LGBT+ ma się odbywać w przestrzeni publicznej? Albo mamy demokrację albo nie...
pytanko
2 lata temu
A gdzie sie schowal przerazony wirusem wirus malego wzrostu?
Tfu
2 lata temu
Ale zacofisko w tym teoretycznym kraiku.
TRR
2 lata temu
Rozumiemy, ze lewactwo ma innych idoli, np. Jaruzelskiego, kwacha ...
Marocco
2 lata temu
Boję się w tak zaściankowym państwie pomimo kwarantanny ludzie będą chodzili do kościołów i inne zgromadzenia religijne i bed@ potem zarażać innych którzy starają się być odpowiedzialni
mmm
2 lata temu
to nie jest fotomontaż, znam tego pana i on taki jest, jest fanem Pis'u i jest gorliwym katolikiem, udziela się aktywnie politycznie i religijne , i często łączy jedno z drugim ku szokowaniu tej strony katolickiej swoich znajomych
KOLO
2 lata temu
A co nie rani mózgu.???
Berlin
2 lata temu
Miejsce chrześcijan jest wśród pogan na ulicy ,chrześcijaństwo czy związany z nim judaizm ,a nawert islam to nie prywaciarstwo. Jakby posłanka czytała zachodnie periodyki opiniotwórcze ,to by się dowiedziała ,że Zachód to cywilizacja postateistyczna (oprócz elit brukselskich). Religie widać na ulicy.
Jarek
2 lata temu
Ciemny lud 😁🐏
Normalny
2 lata temu
Sz. Pani Posłanko. Religia nie jest sprawą prywatną, tylko publiczną! Dźwięk dzwonów słyszą wszyscy słyszący.
ppp
2 lata temu
a diabeł za kołnierzem i kij w ręku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić