Jan Muller
|

Chile żąda głowy zabójcy rocznej dziewczynki. "Gwałt tak brutalny, że lekarze prosili o pomoc psychologa"

262 reakcje
0
0
262
Podziel się

Krajem wstrząsnął brutalny atak na 19-miesięczną Ambar przez partnera jej ciotki.

Chile żąda głowy zabójcy rocznej dziewczynki. "Gwałt tak brutalny, że lekarze prosili o pomoc psychologa"
(Twitter.com/PequeFran)

Ludzie na ulicach miast Chile masowo domagają się sprawiedliwości i kary dla gwałciciela dziecka. Zakrwawiona dziewczynka trafiła do szpitala w regionie Valaparaiso w ostatnią niedzielę. Małą przywiozła ciotka, towarzyszył jej partner. Tłumaczyli lekarzom, że mała spadła z łóżka na ziemię z wysokości 50 cm. Medycy walczący o życie dziecka od razu wiedzieli, że to kłamstwo i ewidentnie ktoś ją zgwałcił. Wezwano policję, tymczasem pomimo starań wielu osób dziewczynka zmarła. Nie pomogło, że przewieziono ją na specjalistyczny oddział chirurgii dziecięcej innego szpitala.

Uraz dziecka nie miał nic wspólnego z uszkodzeniami ciała powstałymi przy upadku. Badanie pokazało, że miała odmę otrzewnową i uszkodzenia odbytu. Dziewczynka zmarła na skutek wewnętrznego krwotoku i uszkodzenia organów wewnętrznych po gwałcie analnym - poinformowali medycy z Hospital de Los Andes.

Po złożeniu zeznań przez lekarzy policja zatrzymała 30-letniego Andresa Espinozę Aravena. Jest on głównym podejrzanym o gwałt i śmiertelne zranienie dziewczynki. Właśnie w niedzielę ciotka dziecka zostawiła małą pod jego wyłączną opieką. Według chilijskich mediów, mężczyzna jest lokalnym politykiem o konserwatywnych poglądach, słynącym z homofobicznych wypowiedzi i zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji.

Uszkodzenia ciała jakich doznała Ambar były tak szokujące, że zajmujące się nią pielęgniarki i lekarze poprosili o pomoc psychologiczną - doniosła policja.

Bezsprzeczne, jak się wydaje, dowody świadczą o winie zatrzymanego. Espinoza tymczasem nadal "trzyma się" wersji o upadku dziecka z łóżka. W poniedziałek Minister Sprawiedliwości i Praw Człowieka Chile zażądał od prokuratury, by domagała się dla podejrzanego maksymalnej kary przewidzianej prawem. Proces rozpocznie się dopiero za pół roku - tyle potrwa budowanie sprawy przeciwko mężczyźnie. Do tego czasu pozostanie on za kratami.

Chilijczycy nie chcą śmierci dla Espinozy, ale ostatni pluton egzekucyjny wykonywał wyrok w 2001 roku. Od 17 lat kara śmierci w prawie chilijskim przeznaczona jest jedynie na okoliczność stanu wojny. Wielu ludzi, w tym wujek dziewczynki, chcą zatrzymania ciotki dziecka.

Moja siostra wiedziała o tym, jest współwinna. Nie rozumiem, dlaczego ona nadal przebywa na wolności. Przy tym wszystkim, co moja siostrzenica wycierpiała - powiedział Ignacio Perez, wujek Ambar, który opiekował się małą.

Winą obarcza się też SENAME, czyli państwowe służby odpowiedzialne za nadzór nad dziećmi. Przez 8 miesięcy nie umiano podjąć decyzji o przekazaniu pełnych praw do opieki nad Ambar właśnie Ignacio Perezowi. Jej matka to nielecząca się narkomanka i nie mogła zajmować się dziewczynką. Perez chciał adoptować dziecko, ale odmawiano mu ponoć z powodu jego orientacji seksualnej. Dlatego Ambar przebywała pod opieką ciotki i jej partnera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

262
0
0
KOMENTARZE
(262)
ja
2 lata temu
kara smierci dla kazdego, KAZDEGO, pedofila i dla gwalcicieli!! i oczywiscie dla mordercow
pawlip
2 lata temu
17 lat...czas najwyższy sprawdzić pluton w działaniu
Ereb
2 lata temu
Uważam iż kara śmierci dla takich ludzi by się przydała (a więc zmiana prawa w całej UE) i dla innych osobników którzy dopuścili się strasznych czynów lecz tylko wyłącznie wtedy gdy wina będzie ewidentna a proces sądowy poprowadzą 2 niezależne organy by przypadkiem na pstryczek nie wysłać kogoś niewinnego bo jak dobrze wiemy z przykładu który został nam ujawniony na początku roku i takie rzeczy tutaj bywają...
12321
2 lata temu
Jaka kara śmierci ? To za łatwe by było dla tych wszystkich pedofilów. Oni powinni teraz być materiałami do testowan leków,szczepionek, a jak by się nie nadawały to do najgorszych prac. Ile byśmy zaoszczedzili na tej siłę roboczej.
Damian
2 lata temu
Jak cos takiego mozna zrobic swojej siostrzenicy, jeszcze tak malemu dziecku. Psycholozki mowia ze takich ludzi trzeba leczyc, ale to strata czasu. Jesli ktos robi krzywde noworodkowi albo rocznemu dziecku to sorry ale taka osoba nie zmieni sie. Kara smierci w tym przypadku!
Najnowsze komentarze (262)
Zenon 38
2 lata temu
Wpakwać mu w doopsko walek stalowy 80 mm srednicy i obserwować jak się kończy. Sfilmować i dać na antenę jako ostrzezenie dla pedofili.
Ola
2 lata temu
Zrobić mu to samo.
Mama trójeczk...
2 lata temu
Ludzie wypisujecie o karze śmierci,a co im to da??? Oko za oko!!!!! Też ma cierpieć i to conajmniej ze zdwojoną siłą !!!!!! I niech żyje w strachu,że w każdej chwili zarobi w mordę!!!! Nie wiem jak jest w tamtejszych więzieniach,ale każdy wie jak u nas traktują takich za kratkami!!! Więc zapraszamy do nas!!!!
Szyszka
2 lata temu
Jejku... potwierdza sie, ze faceci to zwierzeta. Nie panuja kompletnie nad soba. Brak slow.
Mój nick
2 lata temu
W czasach eutanazji i aborcji, nie można skazać na śmierć zwyrodniałych dzieciobójców. W Polsce co prawda lepszą sprawiedliwość wymierzą takim inni lokatorzy, ale w dajmy na to Skandynawii raczej wątpię. Niehumanitarne to jest zbyt łagodne karanie oprawców, a nie ich karanie.
Plnl
2 lata temu
Oskurowac żywcem pedofilii zeofili i gwalcicieli sypać sola i polewac kwasem solnym
dtt
2 lata temu
Według chilijskich mediów, mężczyzna jest lokalnym politykiem o konserwatywnych poglądach, słynącym z homofobicznych wypowiedzi i zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji.Tacy prawdziwi religijni patrioci są najgorsi.
Ja
2 lata temu
Po prostu brak słów. I oczywiście pan jest typowym prawicowcem. Bardzo typowe.
Marta
2 lata temu
Gardzę bogiem. Mógł uratować tą dziewczynkę, a nie kiwnął palcem. Dla mnie jest zerem. Gdyby w tym czasie znalazł się w pobliżu policjant, strażak, czy zwykły przechodzień to by nie przyglądali się obojętnie (jak bóg) tylko by starali się pomóc dziewczynce. Taka prawda naiwni czciciele bozi.
Earo
2 lata temu
Pomimo ogromu tej tragedii - coś tu jest nie tak....
Me
2 lata temu
Niestety tu nawet kara śmierci byłaby za łagodna i zbyt humanitarna! Dożywocie w kamieniolomach i żeby to co rano i wieczór "witali" go koledzy słodkim sam na sam!!!
ktoś
2 lata temu
czy czasem nie chodzi o zastraszenie Sary B. ma córkę bardzo podobną do do tej dziewczynki i w podobnym wieku. jej tata też pochodzi z Walprasio i jest Chile. obydwoje poznali się w Szwecji
Stop a la Men...
2 lata temu
Ekstremistycznie ultraortodoksyjny rodem z głębokiego średniowiecza fanatyzm feminazibolszewickiej ultrastereotypowej ultrauprzedzeniowej ultrazabobonnej ultraguślarskiej pedofobii gwałtofobii molestofobii przemocofobii mizoandriafobii androfobii ksenofobii seksistofobii szowinistofobii #metoo The Courage to Heal SALEM WITCH HUNT udziela się zawsze gdy masakrycznie ciemny lud wyczyta (usłyszy) na drugim końcu planety Ziemia epatowanie się jednostkowym stopniem okrucieństwa wobec dziecka czy kobiety.
wstrząśnięty
2 lata temu
Ja też poproszę o psychologa po przeczytaniu tego artykułu!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić